Ile do wakacji 2022? Niektórym pozostały zaledwie dwa tygodnie. W korzystnej sytuacji jest też druga grupa uczniów

Ile do wakacji 2022? Gdy tylko robi się odrobinę cieplej, większość uczniów zadaje sobie właśnie to pytanie. Wszyscy chcą porzucić już szkolne mury i oddać się aktywnościom na świeżym powietrzu. Mamy dobre wieści! Do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu.

Ile do wakacji 2022? Oficjalny termin wakacji

Wakacje rozpoczynają się w dniu oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Ten dzień już od dawna jest określony w kalendarzu szkolnym opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji. W tym roku zakończenie roku zostało zaplanowane na 24 czerwca. Ile do wakacji 2022 więc zostało? Do wakacji zostało zaledwie 10 tygodni, 71 dni. A to bez weekendów zaledwie 51 dni!

Pamiętajmy jednak, że w 51 dni liczymy także święta wielkanocne, majówkę czy też dni wolne zaplanowane przez dyrekcję niektórych placówek z okazji matur.

Ile do wakacji 2022? Maturzyści kończą rok szkolny wcześniej

Skoro jesteśmy przy maturach, musimy wspomnieć, że maturzyści się w wyjątkowej sytuacji. Absolwenci szkół średnich kończą rok szkolny jeszcze wcześniej. Ich ostatni dzień w szkole, oficjalne rozdanie świadectw przypada 29 kwietnia. Jest to ostatni dzień przed majówką. A tuż po majówce rozpoczynają oni egzamin dojrzałości. Pierwszą maturę piszą 4 maja, kolejną 5 i 6.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk relaksuje się po maturach

Ile do wakacji 2022? Szkoły średnie mogą odpocząć jeszcze przed wakacjami

Na egzamin maturalny z utęsknieniem czekają młodsi uczniowie szkół średnich. Dlaczego? To dla nich okazja do odpoczynku. W dniach, gdy wypadają główne egzaminy maturalne, dyrekcje szkół często decydują się na wolne dni od nauki dla uczniów młodszych klas. To decyzja indywidualna każdej placówki, jednak jest to bardzo częsty wybór. Maturzyści muszą mieć spokój i ciszę w budynku, w którym zdają najważniejszy egzamin w życiu. W ten sposób uczniowie szkół średnich mają przedłużoną majówkę. Labę rozpoczynają 30 kwietnia i kończą dopiero 8 maja.

Więcej o: