Ferie wiosenne 2022. Uczniów czeka wiele dni wolnego. Niektórzy mogą liczyć na wyjątkowo długą majówkę

Już w tym tygodniu, dokładnie 14 kwietnia uczniowie rozpoczynają ferie wiosenne. Chwilę później mamy majówkę. Ta jest krótka, ale niektórzy uczniowie mogą liczyć na znacznie dłuższy relaks.

Ferie wiosenne 2022. Już za chwilę święta

Święta wielkanocne rozpoczynają się w tym roku później niż w ostatnich latach. Wypadają 17-18 kwietnia. 17 kwietnia (niedziela) świętujemy Wielkanoc, a 18 kwietnia (poniedziałek) mamy Lany Poniedziałek. Uczniowie jednak przerwę świąteczną rozpoczynają kilka dni wcześniej.

Ferie wiosenne dzieci zaczynają już w czwartek (14 kwietnia). Kończą dzień po świętach. Ostatnim dniem wolnym od szkoły jest więc wtorek (19 kwietnia). To jednak nie koniec odpoczynku. Już chwilę później wypada bowiem majówka.

Ferie wiosenne 2022. Kiedy jest majówka?

Majówka rozpocznie się oczywiście na początku maja – 1 maja. W tym roku wygląda następująco:

  • 29 kwietnia – piątek, ostatni dzień pracujący,
  • 30 kwietnia - sobota
  • 1 maja – niedziela, Święto Pracy - dzień wolny od pracy
  • 2 maja – poniedziałek, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień roboczy
  • 3 maja – wtorek, Święto Konstytucji 3 maja - dzień wolny od pracy
Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Wystarczy więc wziąć jeden dzień wolnego (poniedziałek 2 maja), aby majówka trwała cztery dni. O dłuższą majówkę nie muszą się jednak martwić uczniowie szkół średnich. Kiedy klasy maturalne zdają maturę, pozostali uczniowie tych placówek mają zwykle wolne. Część główna egzaminu wypada 4, 5 i 6 maja 2022. Te dni zazwyczaj dyrekcja zazwyczaj ogłasza wolne od zajęć lekcyjnych. Pamiętajmy jednak, że to kwestia indywidualna w każdej szkole. Decyduje o tym dyrektor placówki. Niektóre szkoły nie zwalniają uczniów z lekcji, a w tym czasie decydują się na przykład na wycieczki czy zielone szkoły.

Więcej o: