Kiedy jest majówka? Niektórzy uczniowie mogą liczyć na sporo wolnego jeszcze po niej

Kiedy jest majówka? Weekend majowy rozpoczyna się 30 kwietnia. To już niedługo! Część rodzin zaplanowała już wyjazdy majowe, część waha się z obawy przed deszczową pogodą. Tak czy inaczej czeka nas chwila odpoczynku. A niektórzy uczniowie mogą liczyć na jeszcze dłuższy relaks.

Kiedy jest majówka? Ile trwa majówka?

Kiedy zaczyna się majówka? Majówka rozpocznie się oczywiście na początku maja – 1 maja. Jednak wolne mamy już wcześniej, bo możemy relaksować się już w piątkowe popołudnie 29 kwietnia. Ostatni dzień wolny wypada we wtorek – 3 maja. Dni rozkładają się następująco:

  • 29 kwietnia – piątek, ostatni dzień pracujący,
  • 30 kwietnia - sobota
  • 1 maja – niedziela, Święto Pracy - dzień wolny od pracy
  • 2 maja – poniedziałek, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień roboczy
  • 3 maja – wtorek, Święto Konstytucji 3 maja - dzień wolny od pracy

Wystarczy więc wziąć jeden dzień wolnego (poniedziałek 2 maja), aby majówka trwała cztery dni. Ciekawym sposobem jest także wykorzystanie dni urlopowych do końca tygodnia roboczego, czyli do 6 maja.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Kiedy jest majówka? Niektórzy uczniowie mogą liczyć na dłuższą labę

Majówka kończy się 3 maja. Ale niektórzy uczniowie będą mieli kilka dni wolnego więcej. Dlaczego? Kolejna przerwa od nauki wypada dla części uczniów jeszcze na początku maja podczas egzaminu maturalnego (część główna - 4, 5 i 6 maja 2022).

To oczywiście kwestia do zaplanowania indywidualnie przez każdą placówkę. To, czy uczniowie młodszych klas szkół średnich będą mieli wolne, zależy od dyrekcji ich szkoły. Pewne jest jednak, że maturzyści muszą mieć spokój i ciszę podczas zdawania egzaminów. Większość szkół średnich decyduje się więc na wydłużenie wolnego po majówce. W niektórych placówka są jednak w tym czasie organizowane lekcje poza szkołą. Niektórzy dyrektorzy decydują się także na wycieczki czy zielone szkoły w tym terminie.

Więcej o: