Kiedy są wakacje 2022? Niektórym pozostało zaledwie 16 dni. Innych w maju czeka dodatkowe wolne

"Kiedy są wakacje 2022?" - to istotna kwestia dla uczniów, którzy nie mogą się doczekać dni wolnych od nauki szkolnej. Najszybciej odpoczną najstarsi. Innych przed wakacjami czeka jeszcze kilka okazji do odpoczynku.

Rok szkolny 2021/2022 był wyjątkowo trudny. Od września obawiano się powrotu edukacji zdalnej, a nauczyciele starali się możliwe szybko nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy zamknięcia szkół. Dużym utrudnieniem była także fala kwarantann, bo gdy w danej placówce wykryto przypadki zakażeń, konkretne klasy, a w niektórych przypadkach całe szkoły, były kierowane na przymusową izolację.

Kiedy są wakacje 2022?

Więcej artykułów dotyczących edukacji przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

W ubiegłą słoneczną sobotę na zaproszenie wójt Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej do Brzozia zawitał zając wielkanocny. W Parku Wodnym spotkał się dziećmi, które wraz z rodzicami i opiekunami szukały razem z nim ukrytych w terenie jajek z numerkamiUlga na dziecko 2022. Zmian nie widać. Rodzice: Nie jesteśmy Rockefellerami!

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na szczęście uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej po feriach zimowych i wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzyma się aż do końca roku szkolnego. W komentarzach opublikowanych pod artykułami na stronie facebookowej eDziecko.pl widać jednak głosy rodziców twierdzących, że ich pociechy są przemęczone nauką.

Dzieci nie nadążają z programem. Gubią się zaraz po zakończeniu danego działu i nic nie pamiętają.
Jak wyścig szczurów, aby do przodu, aby zaliczyć, odhaczyć i dalej.
Dokładnie tak to wygląda. Córka w 7 klasie nie ma wolnego. Od 15 do 16 w szkole, potem jemy obiad i jedziemy z koksem do 19-20.
Nauczyciele przygotowani do szturmu - klasówki, kartkówki, testy, zadania, lektury. Oni inaczej nie potrafią.
Niektórzy trochę przesadzają z zadawaniem rzeczy do przerobienia do domu. Dzieci i ich rodzice są przemęczeni siedzeniem do późnych godzin nocnych.

- komentowali zaniepokojeni. 

Na szczęście lato zbliża się wielkimi krokami. Zakończenie roku zaplanowano na piątek 24 czerwca, co oznacza, że  licząc od wtorku 12 kwietnia do wakacji pozostały 72 dni. Szybciej odpoczną jednak maturzyści. W ich przypadku rok szkolny kończy się w piątek 29 kwietnia, co oznacza, że pozostało mi 16 dni nauki.

Przed wakacjami uczniów czeka jednak przerwa świąteczna, majówka oraz długi weekend czerwcowy. Na szczególnie długi odpoczynek w maju może liczyć młodzież ze szkół średnich, która w tym roku nie podchodzi do egzaminu dojrzałości. Jeśli dyrektor placówki do której uczęszczają podejmie taką decyzję, dni w których wypadają  obowiązkowe matury, czyli, 4, 5 i 6 maja będą dla nich wolne od zajęć lekcyjnych. Poniżej opublikowaliśmy dokładny harmonogram roku szkolnego.

Harmonogram roku szkolnego:

 • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
 • 1-3.05 - Majówka,
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 24.05 - Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
 • 25.05 - Egzamin ósmoklasisty z matematyki,
 • 26.05 - Egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego,
 • 16.06 - Boże Ciało,
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Biblijne imię dla chłopca, które było hitem w latach 90. Teraz traci na popularności na rzecz antycznegoBiblijne imię dla chłopca, które było hitem w latach 90. Spadło z 4. na 8. miejsce w rankingu

Więcej o: