Joanna Koroniewska kilkukrotnie poroniła. "Czułam się skrzywdzona"

Joanna Koroniewska w rozmowie z magazynem "Viva!" opowiedziała o traumatycznych wspomnieniach związanych z okresem, kiedy starała się o drugie dziecko. Aktorka poroniła wtedy pięć razy. Choć był to trudny czas, to los w końcu uśmiechnął się do Asi i Maćka. - To wymagało ogromnej determinacji i niepodzielności - tłumaczyła gwiazda.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor to popularne polskie małżeństwo. W szczęśliwym związku są już od ponad 20 lat. Dowodem ich miłości są dwie córeczki: Janina i Helena. Teraz aktorka opowiada o swojej drodze do rodzicielstwa, która, jak się okazuje, nie należała do najłatwiejszych. 

Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli udział w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Joanna Koroniewska pięć razy straciła ciążę. "Kobiety będą czerpać wsparcie z moich przeżyć"

Joanna Koroniewska w najnowszym wywiadzie z "Vivą!" przyznała, że w końcu gotowa jest mówić o tym, czego przez wiele lat nie robiła. Aktorka w 2009 roku powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Wiedziała wówczas, że pragną, aby Janina miała rodzeństwo. Asia jest jedynaczką i bardzo chciała, aby jej nie przechodziła przez to, co ona sama. - Mnie zależało na tym, żeby nasza starsza córka Janeczka nie powielała mojego życia - zaznaczyła. Niestety, droga pary do rodzicielstwa nie należała do najłatwiejszych. Koroniewska pięciokrotnie poroniła.

Myślałam, że nigdy tego nie powiem, ale teraz czuję się na siłach, by o tym mówić - rozpoczęła rozmowę gwiazda. I myślę, że inne kobiety będą czerpać wsparcie z moich przeżyć. Nie chcę już udawać, że tego etapu w moim życiu nie było. Bardzo chcieliśmy mieć drugie dziecko, ale moje ciąże kończyły się niepowodzeniem. W ciągu pięciu lat straciłam pięć ciąż, przechodząc przez bardzo ciężki czas. To wymagało ogromnej determinacji i niepodzielności. Nie praca była wtedy ważna

- zdradziła aktorka i podkreśliła, że nigdy nie przestała wierzyć, że w końcu uda jej się urodzić drugie dziecko. - Czułam się skrzywdzona, gdy media pisały, że nic nie robię, że żyję z tego, co zarobi mój mąż - powiedziała. - Mówiąc to, obawiam się, że czytelnicy zarzucą mi wiwisekcję mojego życia. Zapewniam, że mamy jeszcze dużo swojej przestrzeni. Chciałam jednak, żeby do ludzi trafiła ta prawda, że trzeba walczyć do końca - dodała.

Los nie był dla pary tak okrutny i 10 lutego 2018 roku Asia urodziła drugą córkę, która otrzymała imię Helenka.  

Tęczowe dzieckoTęczowe dzieci. Co to znaczy i kim są tęczowe mamy?

Przyczyny poronienia. Co najczęściej powoduje utratę ciąży?

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, które następuje wskutek przyczyn naturalnych. Do większości poronień dochodzi w I trymestrze ciąży. Szacuje się, że to aż 80 proc. Już prawie co szósta ciąża kończy się przedwcześnie. W skali roku daje to około 40 tysięcy utraconych ciąż. Do najczęstszych przyczyn poronień, które występują w pierwszym trymestrze ciąży, tak zwane wczesne to:

 • czynniki genetyczne,
 • obniżony poziom progesteronu,
 • wady anatomiczne macicy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby zakaźne,
 • zaburzenia trofoblastu.
 • choroby wirusowe i bakteryjne,
 • niewydolność cieśniowo-szyjkowa,
 • niewydolność fazy lutealnej,
 • nadużywanie leków,
 • palenie papierosów,
 • narkotyki,
 • złe odżywianie,
 • wysoki poziom stresu.

Kobieta rodzi na sali porodowejTęczowe dziecko. Te gwiazdy zdradziły swoją smutną tajemnicę

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: