Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Dla niektórych uczniów już niedługo. "Trochę strachu i wakacje"

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Uczniowie ze zniecierpliwieniem oczekują wakacji. Po intensywnym roku szkolnym, kiedy nauczyciele starali się nadrobić zaległości powstałe w wyniku nauki zdalnej, dzieci marzą o odpoczynku. "Jeszcze trochę strachu i wakacje" - pocieszają ich nasi czytelnicy.

Więcej informacji na temat ważnych dat w szkole znajdziesz na Gazeta.pl.

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Ministerstwo Edukacji i Nauki już na początku lipca 2021 roku opublikowało kalendarz na nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczeni doświadczeniem, podejrzewali jednak, że terminy wakacji i ferii mogą zmienić się w zależności od sytuacji pandemicznej w kraju. Rząd zdecydował jednak, że mimo przybywającej liczby zakażeń, placówki pozostaną otwarte, dopóki będzie wydolna służba zdrowia. W związku z tym przez większość roku szkolnego udało się uniknąć nauki zdalnej, a wakacje odbędą się zgodnie z planem.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Kiedy koniec roku szkolnego 2022?

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach przewidziane jest na 24 czerwca. Uczniowie udadzą się wówczas do szkół, aby uroczyście zakończyć kolejny stopień edukacji i odebrać świadectwa. Oznacza to, że ci, którzy chcą nadrobić braki w nauce i poprawić oceny, mają na to tylko 78 dni.

Mniej czasu pozostało maturzystom. Dla nich rok szkolny kończy się już lada moment. Już za 22 dni odbiorą swoje świadectwa. Oceny, które się na nich znajdą, będą miały znaczenie w procesie rekrutacji na studia. W związku z tym młodzież odczuwa ogromną presję i do samego końca stara się wywalczyć jak najlepsze stopnie.

Program jest zbyt duży.... Dajmy dzieciom czas wytchnienia...

- żalili się nasi czytelnicy pod jednym z postów na profilu eDziecko.pl na Facebooku. Wśród komentarzy pojawiły się też rady dla rodziców przemęczonych nastolatków.

Wrzućcie na luz... program przeładowany, rozliczają nauczycieli z realizacji... Czy te dzieci naprawdę muszą mieć piątki? Niech swoim rytmem idą na 3 czy 2. Jest tyle różnych zawodów. Oceny szkolne to nie miernik wartości człowieka. Może tylko sygnał, że gdzieś się nadaje, gdzieś nie. Jak każdy kiedyś i w przyszłości.
Jedyna rada, to słuchać na lekcjach. Ja tak robiłem w szkole średniej. Wiadomo, że młodzi chcą też mieć swoje życie. Jak się slucha na lekcji, a nie patrzy, aby numer zrobić, to wiedza zacznie sama "wchodzić"

- czytamy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA