Mama oburzona pracą domową dziecka. Internauci: "Skontaktowałbym się z dyrektorem szkoły"

Czasem metody nauczania w szkołach mogą budzić w rodzicach konsternację, a nawet oburzenie. Tak było w sytuacji, gdy jeden z nauczycieli w brytyjskiej szkole polecił swoim uczniom obmyślić skuteczne narzędzie tortur.

Więcej tematów związanych z edukacją na stronie Gazeta.pl

Jedna z mam z Wielkiej Brytanii poruszyła temat niepokojącej pracy domowej swojej córki. Zadanie było związane z dynastią Tudorów, rządzącą w Anglii od XV do XVII wieku.

Mama z dzieckiemDziwna reklama z 1949 roku. Montowano w oknach klatki dla niemowląt. "Niebezpieczne"

Kontrowersyjna praca domowa z historii

Jedna z mam, użytkowniczka portalu parentingowego Mumsnet, podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi racy domowej, jaka została przez nauczyciela zadana jej córce. 

Dostała pracę domową z historii na ten tydzień: musi zaprojektować nowe urządzenie tortur dla Tudorów, narysować i wyjaśnić, dlaczego byłoby bardziej skuteczne niż znane wcześniej narzędzia tortur! Czy jestem nierozsądna uważając, że to niepotrzebne? Są w ósmej klasie. Czy naprawdę trzeba ich zachęcać do wymyślania nowych sposobów torturowania ludzi?

- napisała mama. Dodała, że chciała zadzwonić do szkoły, żeby zwolnić dziecko z tej pracy domowej, ale dziewczynka się uparła, że je zrobi "stwierdziła, że byłoby to zawstydzające" - napisała kobieta.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Internautom nie spodobał się pomysł nauczyciela

Pod opisem sytuacji pojawiło się wiele komentarzy internautów. Większość stwierdziła, że to nieodpowiednie zadanie na szkolną pracę domową:

Osobiście uważam, że to okropne. Bardzo niepokojące
Trochę dziwne!
Skontaktowałbym się w tej sprawie z dyrektorem szkoły
To okropne. W tym wieku konieczność zrobienia czegoś takiego wywołałaby we mnie traumę i koszmary
Jako dyrektor szkoły byłbym niezadowolony gdyby zadano to w mojej szkole

- pisali. Pojawiły się jednak i komentarze rodziców zdziwionych, że mama się wtrąca w pracę domową:

Czy zarządzasz wszystkimi jej zadaniami domowymi?

- spytał ktoś. Ktoś inny wskazał, że chodzi o ósmoklasistów, a nie ośmiolatków...

Joanna Opozda pozuje z VincentemJoanna Opozda wyszła ze szpitala. Pokazała zdjęcie z domu. Vincent jest bezpieczny

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: