Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż. Jeszcze zanim zaczną się wakacje, uczniów czeka wolne z innej okazji

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy odbiorą świadectwa za 12 tygodni, inni rozpoczną wakacje już za miesiąc. Zanim jednak to nastąpi, wszyscy mogą liczyć na załapanie oddechu od szkoły w kwietniu i maju.

Więcej informacji na temat ważnych dat w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

Biała koszula, czarna spódniczka lub spodnie i kwiaty dla ulubionego nauczyciela. Już niedługo uczniowie udadzą się do szkół po raz ostatni, aby odebrać świadectwa. Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Dzień, który jest podsumowaniem całego roku nauki, oznacza też początek wakacyjnej laby. Nic dziwnego, że uczniowie czekają na niego z niecierpliwością. W końcu pogoda za oknem sprzyja już snuciu wakacyjnych planów. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? W zależności od wieku uczniowie odbiorą świadectwa w dwóch terminach.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Zakończenie roku szkolnego. Ile do wakacji?

W grupie szczęśliwych uczniów, którzy rozpoczną letni odpoczynek wcześniej, są maturzyści. Termin zakończenia roku szkolnego dla osób, które uczęszczają do ostatnich klas liceum, przypada na 29 kwietnia, czyli już za cztery tygodnie. Potem rozpoczynają się egzaminy dojrzałości. Dzieci i młodzież na wcześniejszych etapach kształcenia, będzie chodziła do szkół do 24 czerwca. Oznacza to, że pozostało im jeszcze 87 dni nauki. Pocieszające jest to, że w międzyczasie mogą spodziewać się wolnego z innej okazji.

Dni wolne od szkoły w kwietniu, maju i czerwcu

Poza wakacjami uczniowie mogą spodziewać się najbliższego wytchnienia od szkoły w kwietniu. Wówczas zajęcia nie będą odbywały się z powodu świąt. Wielkanoc wypada w tym roku 17 kwietnia. Przerwa od lekcji potrwa od 14 do 19 kwietnia włącznie, czyli w sumie 6 dni. 

Chociaż 1 maja wypada w niedzielę, to uczniowie będą mieli wolny poniedziałek 2 maja i wtorek 3 maja. Również w czasie egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasisty, niektóre placówki mogą wprowadzić dni dyrektorskie. W czerwcu szkoły będą zamknięte w Boże Ciało, czyli w czwartek 16 czerwca. W zależności od decyzji dyrektorów szkół wolny może być również piątek. 

Więcej o: