Chłopiec z Ukrainy trafił do nowej szkoły. Tak powitały go dzieci. Internauci: "Ale wzruszające!"

Ukraińskie dzieci trafiające do szkół i przedszkoli w całej Europie zwykle spotykają się z ciepłym przyjęciem. Nauczyciele, uczniowie, ich rodzice i pozostali pracownicy placówek chcą, żeby mali uchodźcy poczuli się tam bezpiecznie.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Pierwszy dzień w nowej szkole to dla każdego ucznia ogromny stres. Łatwo więc sobie wyobrazić, co czują dzieci ukraińskich uchodźców, które trafiają do obcych placówek. Przestraszone, z dala od domu, często rozdzielone z najbliższymi, muszą iść do szkoły, w której często mówi się w języku, którego nie rozumieją. To mali bohaterowie, którym należą się wielkie brawa. 

Nauczyciele też mają poczucie humoru.Uczniowie bywają okrutni, nauczyciele mają na to sposób. "Czasem boli"

Pierwszy dzień w nowej szkole

Nauczyciele, którzy dostają pod opiekę ukraińskie dzieci starają się, żeby malcy poczuli się jak najlepiej. Często organizują im huczne powitanie. Tak było w przypadku włoskiej szkoły, gdzie niedawno dołączyły dwie ukraińskie dziewczynki. W jednej z hiszpańskich placówek kilkuletni chłopiec z Ukrainy został przywitany równie ciepło. 

Wzruszające powitanie nowego ucznia

Gdy nowy uczeń pojawił się w sali, zaskoczonego chłopca otoczyły dzieci ciekawe swojego nowego towarzysza. W pewnym momencie maluchy zaczęły do niego podchodzić i go przytulać. Chłopiec początkowo był zaskoczony, jednak widać było, że tak ciepłe powitanie miło go zaskoczyło i sprawiło przyjemność. Nagranie zostało udostępnione na TikToku, na koncie denis.on22, należącego do Denisa Visotskiego, taty dzielnego chłopca

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy wzruszonych internautów. 

Jakie mądre dzieci! Wspierają go
Mam łzy w oczach… Powodzenia dla niego
Szczere uczucia dzieci
Ale wzruszające! Siły dla ciebie!
Wszystko będzie dobrze
Hiszpanie to bardzo dobry naród

- pisali wzruszeni internauci. 

Hayden jest zdrowym i wesołym dzieckiem.Pokazała swojego gigantycznego niemowlaka. "Kąpię go co trzy dni"

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: