Kiedy wakacje 2022? Niektórym pozostało 7 tygodni nauki. Innych w maju czeka dodatkowe wolne

Kiedy wakacje 2022? To pytanie nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Maturzystom pozostało zaledwie kilka tygodni, a pozostali uczniowie muszą poczekać do czerwca. Młodzież ze szkół średnich może jednak nastawić się na więcej dni wolnego.

Rok szkolny 2021/2022 przyniósł uczniom wiele wyzwań. Chociaż edukacja zdalna nie trwała tak długo, jak w ubiegłym roku, wiele szkół lub pojedynczych klas kierowano na kwarantannę, co skutecznie utrudniało naukę. Kolejnym problemem była konieczność szybkiego nadrobienia zaległości powstałych w wyniku zamknięcia placówek. 

Kiedy wakacje 2022?

Więcej artykułów o tematyce szkolnej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

RodziceUlga na dziecko 2021. Limit dochodu wykluczy wielu rodziców. Ostatni dzwonek, by skorzystać

Zobacz wideo Wojna w Ukrainie. Poranna Rozmowa. Gazeta.pl (07.03)

Pod artykułami opublikowanymi na profilu facebookowym eDziecko.pl pojawiły się głosy rodziców twierdzących, że ich dzieci były przemęczone nadmiarem sprawdzianów oraz zadań domowych.

To jest zadziwiające w edukacji, że każdy nauczyciel uczy swojego przedmiotu, a jedno dziecko ma wyuczyć się aż kilkunastu. Oczywiście, pomijając fakt, że zapycha się dzieciakom głowę wieloma zbędnymi informacjami, które w życiu absolutnie nie są potrzebne...
Nasz system edukacji nie jest na wysokim poziomie i całkowicie zabija jednostkę, nie rozwija dzieci, nie wydobywa indywidualnych talentów
To jest nauka na siłę, po ocenę. Z tego chleba nie będzie, jak to się mówi. Dzieci są przeciążone niepotrzebnymi wiadomościami, które siłą rzeczy i tak ulegają zapomnieniu.

- pisali.

W zaistniałych okolicznościach dni wolne od zajęć są szczególnie wyczekiwane. Chociaż ferie zimowe minęły, następna okazja do odpoczynku wypadnie w kwietniu. Mowa tu o przerwie świątecznej, która potrwa od 14 do 18 kwietnia. Kwiecień to również kluczowy miesiąc dla abiturientów. Koniec roku dla tegorocznych maturzystów zaplanowano na 29 kwietnia, co oznacza, że licząc od poniedziałku 7 marca zostało im zaledwie 7 tygodni szkoły.

Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów wypada 24 czerwca. Przed tym terminem będą mieć jednak więcej okazji do odpoczynku. Dzieci nie pójdą do szkoły w dniach od 1 do 3 maja, a młodzież ze szkół średnich, która w tym roku nie podchodzi do egzaminu dojrzałości, może liczyć na dłuższą majówkę. O ile dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, dni w których odbywają się obowiązkowe matury, czyli od 4 do 6 maja, będą wolne od zajęć. Poniżej opublikowaliśmy dokładny harmonogram roku szkolnego.

Harmonogram roku szkolnego:

  • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
  • 1-3.05 - Majówka,
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało,
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

500 plus dla uchodźców. Niektórzy mogą też liczyć na 12 tys. na dziecko500 plus dla uchodźców. Niektórzy mogą też liczyć na 12 tys. na dziecko

Więcej o: