Kalendarz 2022 ze świętami. Dni wolne będą okazją do nauki? "Program jest przeładowany"

Kalendarz 2022 ze świętami jest istotny dla uczniów, którzy chcą się upewnić, kiedy wypadają dni wolne od zajęć. Niestety, wielu z nich nawet w święta będzie siedziało przy książkach. "Nauczyciele przygotowani do szturmu. Klasówki, kartkówki, testy, zadania, lektury" - komentują rodzice.

W tym roku ferie zimowe przebiegały w czterech terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw. Zakończyły się w niedzielę 27 lutego, a wielu uczniów już wyczekuje kolejnej okazji do odpoczynku. Cały marzec nieprzerwanie będą chodzić do szkoły, ale w kwietniu mogą liczyć na chwilę oddechu.

Kalendarz 2022 ze świętami

Więcej artykułów o tematyce szkolnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Andrzej DudaAndrzej Duda zawetował "lex Czarnek". Co na to Czarnek? "Proszę o jedność"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Od początku roku szkolnego wiele osób deklarowało, że uczniowie są przemęczeni nadmiarem klasówek, sprawdzianów i prac domowych. Świadczą o tym komentarze opublikowane pod artykułami udostępnionymi na grupie facebookowej eDziecko.pl. Zdaniem niektórych nauczyciele jak najszybciej starali się nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy edukacji zdalnej.

Program jest przeładowany. Każdy uczeń ogarnia dany temat w swoim tempie, a nauczyciel nie ma czasu, aby dokładnie wszystko wytłumaczyć.
Jaki odpoczynek? Uczeń musi odczuć wyższość szkoły! Nauczyciele przygotowani do szturmu. Klasówki, kartkówki, testy, zadania, lektury. Oni inaczej nie potrafią. To silna armia.
To jest zadziwiające w edukacji, że każdy nauczyciel uczy swojego przedmiotu, a jedno dziecko ma wyuczyć się kilkunastu przedmiotów... Oczywiście, pomijając fakt, że zapycha się dzieciakom głowę wieloma zbędnymi informacjami, które w życiu absolutnie nie są potrzebne... Tyle lat siedzenia w szkole, a i tak kończą z zerowym przygotowaniem do życia.
Połowa drugiej klasy. Sześć sprawdzianów w ciągu czterech tygodni. Czy to jest normalne?

- pisali internauci.

Najbliższym wolnym jest przerwa świąteczna, która potrwa od 14 do 18 kwietnia. Możliwe, że wielu uczniów nie odpuści sobie nauki w święta. Przypominamy, że już 29 kwietnia wypada zakończenie roku szkolnego maturzystów, więc to ostatni dzwonek, aby powtórzyć materiał do egzaminów. Matury obowiązkowe potrwają od 1 do 3 maja. Poniżej opublikowaliśmy dokładny harmonogram dni wolnych od nauki.

Harmonogram dni wolnych od szkoły:

  • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
  • 1 - 3.05 - Majówka
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Rodzinny kapitał opiekuńczy to dodatkowe 12 tys. zł na dziecko. Rodzinny kapitał opiekuńczy to dodatkowe 12 tys. zł na dziecko. "Niedługo 12000 zł to ledwo starczy na chleb i cebulę"

Więcej o: