Kalendarz szkolny 2021/22. Niektórzy mogą liczyć na siedmiodniową majówkę

Kalendarz szkolny 2021/22 przewiduje wiele okazji do odpoczynku. Niektórzy będą mogli jednak nastawić się na wyjątkowo długie wolne, bo w ich przypadku majówka potrwa aż tydzień.

Rok szkolny 2021/2022 jest dla uczniów wyjątkowo trudny. Chociaż od września obowiązywała nauka w trybie stacjonarnym, wszyscy obawiali się, że z powodu zagrożenia epidemicznego placówki ponownie zostaną zamknięte. Nauczyciele zapowiadali dużo klasówek i sprawdzianów usiłując możliwie szybko nadrobić zaległości z ubiegłego roku, a naukę utrudniała plaga kwarantann. Jeśli w danej szkole wykryto przypadki koronawirusa, konkretne klasy, a w niektórych przypadkach nawet całe szkoły były kierowane na obowiązkową izolację.

Kalendarz szkolny 2021

Więcej artykułów o tematyce szkolnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Ośmiomięsieczny chłopiec pierwszy raz zobaczył mamę. Jego reakcja wzruszyła internautówOśmiomięsieczny chłopiec pierwszy raz zobaczył mamę. Wzruszająca reakcja

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Ostatecznie i w tym roku wprowadzono edukację zdalną. Według początkowych zapowiedzi Przemysława Czarnka miała potrwać od 27 stycznia, aż do końca ferii zimowych i dotyczyła jedynie starszych uczniów, bo dzieci z klas I-IV szkół podstawowych nadal uczęszczały do szkół. Ze względu na spadek liczby zakażeń MEiN postanowiło jednak, aby powrót do placówek nastąpił szybciej, niż początkowo twierdzono.

Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej uczniów z klas od V do VIII i szkół ponadpodstawowych o tydzień. Wszystkie szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego

- powiedział minister edukacji i nauki na kolejnej konferencji prasowej.

Chociaż ferie zimowe uczniowie mają już za sobą, przed nimi kolejne okazje do odpoczynku. Od 14 do 18 kwietnia potrwa wiosenna przerwa świąteczna, a zakończenie roku szkolnego maturzystów zaplanowano na 29 kwietnia. 

Niektórzy będą mogli także liczyć na wyjątkowo długą majówkę. Mowa tu o uczniach klas średnich, którzy w tym roku nie podejdą do egzaminu dojrzałości. O ile dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, dni w których wypadają obowiązkowe matury, czyli 4,5 oraz 6 maja będą wolne od zajęć. Oznacza to, że w maju czeka ich aż tydzień wolnego.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2021/2022

  • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
  • 1 - 3.05 - Majówka
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Rosjanie mimo próśb ostrzeliwują korytarze humanitarne. Wśród rannych są dzieciPolskie szkoły przygotowują się do przyjęcia dzieci z Ukrainy. "Otrzymają wsparcie"

Więcej o: