Dni wolne od szkoły 2022. Uczniów czekają długie weekendy i długie godziny nauki

Dni wolne od szkoły 2022 to czas, który uczniowie będą mogli poświęcić na odpoczynek lub nadrabianie zaległości przed końcem roku szkolnego. Po powrocie do nauki stacjonarnej, porannych pobudkach i stosach prac domowych, każde dziecko odlicza do najbliższego długiego weekendu. Mogą jej go spodziewać już niedługo.

Więcej na temat ważnych dat w kalendarzu, dni wolnych i świąt, przeczytasz na Gazeta.pl.

Zgodnie z zapowiedzią ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, uczniowie do końca roku szkolnego będą uczęszczać na lekcje w trybie stacjonarnym. Według rządu "pandemia dobiega końca", a "szkoły nie są ogniskami zakażeń", więc nie ma powodu, żeby znów zamknąć szkoły. Decyzja ta nie jest zadowalająca dla niektórych uczniów i nie ma się, co dziwić. Znów trzeba nastawiać wcześnie budzik, odrabiać sterty prac domowych i liczyć na to, że uda się uniknąć odpowiedzi czy kartkówki. Nic dziwnego, że wyczekują dni wolnych od szkoły.

Zobacz wideo W przyłbicy albo maseczce do szkoły? MEN: Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nakazu w przestrzeniach wspólnych

Dni wolne od szkoły 2022

Rodzice od początku roku szkolnego uważają, że dzieci są przeciążone nauką. Jak czytamy w wiadomościach od czytelników,  w szkołach panuje nerwowa atmosfera przez codziennie sprawdziany, kartkówki i mnóstwo zadań do wykonania w domu. 

Gdzie czas na wyjście na spacer, aby się dotlenić?

- pytała jedna z mam.

Pojawiają się także głosy, że podczas wolnego uczniowie spędzają czas na nadrabianiu zaległości. Najbliższa okazja ku temu przyjdzie wraz z Wielkanocą.  Poniżej przedstawiamy dni, w których szkoły będą zamknięte.

  • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
  • 1-3.05 - Majówka
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego
Więcej o: