• Link został skopiowany

Ile do wakacji 2022? Dzieci już mają dość szkoły. "Odtwórczy system. Zero kreatywności"

"Ile do wakacji 2022?" - to pytanie, które nurtuje wielu uczniów przemęczonych nadmiarem nauki. "Dzieci są przeciążone niepotrzebnymi wiadomościami, które siłą rzeczy i tak ulegają zapomnieniu" - twierdzi jedna z mam.
Klasa
Fot. Tomasz Fritz / Agencja Wyborcza.pl

Rok szkolny 2021/2022 postawił przed uczniami wiele wyzwań. Chociaż od września rozpoczęli edukację w trybie zdalnym, regularnie utrudniała ją plaga kwarantann, bo w sytuacji, gdy w danej placówce wykryto przypadki zakażeń, konkretne klasy lub nawet całe szkoły były kierowane na izolację. Kolejnym problemem był nadmiar nauki i presja, by nadrobić zaległości powstałe w wyniku zamknięcia szkół w ubiegłym roku.

Ile do wakacji 2022?

Więcej artykułów o tematyce szkolnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Pod artykułami opublikowanymi na grupie facebookowej eDziecko.pl widać głosy rodziców, którzy zauważyli, że ich pociechy są obciążone masą pracy domowej i nauki na kolejne sprawdziany i klasówki. Wiele osób przyznało także, iż system edukacji jest odtwórczy i zamiast rozwijać kreatywność, uczy działania według konkretnego szablonu.

To jest nauka na siłę, po ocenę. Z tego chleba nie będzie, jak to się mówi. Dzieci są przeciążone niepotrzebnymi wiadomościami, które siłą rzeczy i tak ulegają zapomnieniu.
Nasz system edukacji nie jest na wysokim poziomie i całkowicie zabija jednostkę, nie rozwija dzieci, nie wydobywa indywidualnych talentów - wszyscy od szablonu. Jest totalnie odtwórczy, zero kreatywności, niestety i samodzielnego działania.
Nie uczą niczego, co może być w życiu potrzebne. Jest to wina programu i systemu, niestety. Nie patrzy się indywidualnie, tylko masówka. Przez to są problemy i stres dla dzieciaków.
To jest zadziwiające w edukacji, że każdy nauczyciel uczy swojego przedmiotu, a jedno dziecko ma wyuczyć się aż kilkunastu. Oczywiście, pomijając fakt, że zapycha się dzieciakom głowę wieloma zbędnymi informacjami, które w życiu absolutnie nie są potrzebne...
Tyle lat siedzenia w szkole, a i tak kończą z zerowym przygotowaniem do życia.

- pisali internauci.

W zaistniałych okolicznościach dni wolne są szczególnie wyczekiwane. Do wakacji pozostało dokładnie 18 tygodni, czyli 126 dni (90 bez weekendów). Przed zakończeniem roku szkolnego wypadnie jednak jeszcze kilka okazji do odpoczynku. Najbliższym wolny po feriach zimowych jest przerwa wiosenna, która rozpocznie się 14 kwietnia. Poniżej opublikowaliśmy dokładną rozpiskę dni wolnych od zajęć.

Kalendarz dni wolnych od zajęć dydaktycznych 2021/22

  • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
  • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
  • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie,
  • 14-27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie,
  • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
  • 1-3.05 - Majówka,
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało,
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.
Więcej o: