Kalendarz szkolny 2022. Dzieciom należy się odpoczynek. "Są pełne kompleksów i zaległości"

Kalendarz szkolny 2022 interesuje uczniów, którzy z ustęsknieniem czekają na dni wolne od szkoły. Mamy dobrą wiadomość, bo jeszcze w tym roku szkolnym pojawi się kilka długich weekendów. Dzieci potrzebują odpoczynku, bo w szkołach trwa nadrabianie zaległości. - Przeładowana podstawa programowa, mnóstwo sprawdzianów i kartkówek - tak wyglądają realia w z opowiadań jednej z matek.

Więcej o edukacji w pandemii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Uczeń: "U mnie w szkole nauczyciele tak gonią z materiałem, że szok"

Nauczyciele od początku roku szkolnego starali się za wszelką cenę nadrobić zaległości spowodowane nauką zdalną. Niestety cierpią przez to dzieci, które siedzą w szkołach od godzin porannych do późnego wieczora. W sieci pojawia się mnóstwo opinii uczniów, którzy uważają, że nauka w szkole i późne odrabianie prac domowych jest zwyczajnie prawdziwą udręką. Dzieci spędzają w szkołach tygodniowo prawie 50 godzin. Zaraz po powrocie do domu, muszą się uczyć do późnych godzin nocnych. Takie tryby zajęć przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. 

Pod artykułami opublikowanymi na profilu facebook'owym eDziecko.pl. za każdym razem, kiedy pojawia się temat szkoły w pandemii, to wywołuje sporo emocji. Uczniowie żalą się na obowiązki szkolne, a rodzice martwią się o dzieci:

U mnie w szkole nauczyciele tak gonią z materiałem, że szok! A do tego codziennie sprawdziany i odpytywanie... Cały czas się dostaję jedynki, bo nie było kiedy powtórzyć materiału.
Z dziecka, które stawiało pierwsze kroki w szkole z chłonnym umysłem na wiedzę, dziecko robi się speszone, znerwicowane, pełne kompleksów, zaległości, z niskim poczuciem własnej wartości i to dziecko nie cierpi szkoły, nauki i nauczycieli.
W technikum mojego młodszego brata codziennie jest co najmniej jedna kartkówka lub sprawdzian.  Nauczyciele muszą je nawet przekładać, bo wychodzą poza tygodniowy limit. Do tego dodaj naukę na nie i na lekcje, prace domowe, projekty, lektury itd. Dzieciaki są po prostu przeładowane i nie mają kompletnie czasu dla siebie.
Przeładowana podstawa programowa, mnóstwo sprawdzianów, kartkówek itp. Wymagania czasami oderwane od rzeczywistości. Wszyscy narzekają, że dzieci są otyłe i mało się ruszają. Tylko kiedy one mają to robić? Wychodzą rano, wracają późnym popołudniem... Praca domowa, lekcje i często korepetycje bo trzeba program nadgonić. Człowiek na etacie czasami tak nie zasuwa

- piszą internauci.

Kalendarz szkolny 2022

W tym roku szkolnym uczniowie mogą liczyć jeszcze na kilka długich weekendów. Kalendarz dni wolnych 2022 pomoże zaplanować czas wolny. Wygląda on następująco:

  • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
  • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
  • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
  • 14-27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
  • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
  • 1-3.05 - Majówka
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego
Więcej o:
Copyright © Agora SA