Dni wolne od szkoły 2022. Uczniowie chcą odpoczynku. "Nauczyciele gotowi do szturmu"

Dni wolne od szkoły 2022 to kwestia, na którą z niecierpliwością czeka każdy z uczniów. Dzieci spędzają w szkołach tygodniowo prawie 50 godzin. Zaraz po powrocie do domu, muszą się uczyć do późnych godzin nocnych. Takie tryby zajęć przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Uczniowie potrzebują odpoczynku.

Więcej o wolnych dniach od nauki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Kalendarz dni wolnych od zajęć dydaktycznych 2021/22

  • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
  • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
  • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie,
  • 14-27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie,
  • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
  • 1-3.05 - Majówka,
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało,
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Uczniowie są zmęczeni. "Nauczyciele przygotowani do szturmu - klasówki, kartkówki, testy, zadania, lektury"

Dni wolne od szkoły to czas, w którym dzieci odpoczywają od obowiązków szkolnych. W sieci pojawia się coraz więcej opinii uczniów, którzy uważają, że nauka w szkole i późne odrabianie prac domowych jest zwyczajnie prawdziwą udręką. Dzieci spędzają przed komputerem bardzo dużo czasu. Zaraz po lekcjach, czasem do późnych godzin nocnych, muszą odrabiać zadania domowe i przygotowywać się do sprawdzianów i kartkówek. Takie tryby zajęć przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Nic dziwnego, że z utęsknieniem zerkają w kalendarz. 

Pod jednym z artykułów dotyczących wolnych dni w 2021 roku i nadrabiania zaległości przez dzieci na profilu facebook'owym eDziecka rodzice nie mają wątpliwości, że to, co aktualnie dzieje się w szkołach nie jest normalne.  Kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to dzieci nadrabiają zaległości. Pod postem nawiązała się emocjonująca dyskusja. 

Program jest przeładowany. Każdy uczeń ogarnia dany temat w swoim tempie, a nauczyciel nie ma czasu, aby dokładnie wszystko wytłumaczyć. Niektórzy trochę przesadzają z zadawaniem rzeczy do przerobienia do domu. Dzieci i ich rodzice są przemęczeni siedzeniem do późnych godzin nocnych.
Najwyższy czas odchudzić przeładowaną podstawę programową.
Nauczyciele przygotowani do szturmu - klasówki, kartkówki, testy, zadania, lektury. Oni inaczej nie potrafią, To silna armia.
To jest zadziwiające w edukacji. Każdy nauczyciel uczy swojego przedmiotu, a jedno dziecko ma wyuczyć się kilkunastu przedmiotów. Oczywiście, pomijając fakt, że zapycha się dzieciakom głowy wieloma zbędnymi informacjami, które w życiu absolutnie nie są potrzebne. Tyle lat siedzenia w szkole, a i tak kończą z zerowym przygotowaniem do życia

- pisali rodzice.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.