Powrót dzieci do szkół. Minister Czarnek: "definitywny koniec". Ma jeszcze jedną wiadomość

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 9 lutego podczas konferencji prasowej ogłosił decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół. Rozporządzenie ma dotyczyć uczniów od klasy V szkół podstawowych. - Przyśpieszamy powrót do nauki stacjonarnej o tydzień. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii. Uczniowie wrócą do szkoły 21 lutego - poinformował Czarnek.

Więcej o aktualnej sytuacji w szkołach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Powrót dzieci do szkół od najbliższego poniedziałku. Przemysław Czarnek: "21 lutego definitywny koniec nauki zdalnej"

Przemysław Czarnek 9 lutego podczas konferencji prasowej poinformował, że ze względu na zahamowanie zachorowań COVID-19 podczas piątej fali czy mniejszą liczbę wykonywanych testów w ciągu ostatnich dni, uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich powrócą do stacjonarnego nauczania już 21 lutego.

21 lutego definitywny koniec nauki zdalnej. Do końca roku szkolnego będziemy mogli spokojnie się uczyć

- poinformował Przemysław Czarnek. Czy to oznacza, że nauka zdalna podczas pandemii już nigdy nie zostanie wprowadzona do szkół?

Adam Niedzielski: "W marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje"

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił zmiany dotyczące izolacji i kwarantanny:

Zmieniamy zasady izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację, zamiast 10-dniowej. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że dość często jest pesymistą, jednak w obecnej sytuacji myśli optymistycznie i dodaje, że aktualnie mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. 

Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji, znoszenia różnych regulacji czy wprowadzenia regulacji bardziej łagodnych

- powiedział Niedzielski i dodał, że "apogeum piątej fali mamy już za sobą".

Więcej o:
Copyright © Agora SA