Szkoła pokazała, co zrobili jej uczniowie w czasie nauki zdalnej. "Frekwencja sto procent!"

Uczniowie olsztyńskiej szkoły średniej, zmuszeni do nauki zdalnej, postanowili zrobić coś, co uprzyjemni pracę ich nauczycielom. Pomysł spodobał się internautom, w tym uczniom innych szkół, którzy zapowiedzieli, że u siebie zrobią to samo.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskiej oświacie na Gazeta.pl

Panująca epidemia koronawirusa, która zmusza szkoły do przejścia na zdalny tryb nauki, daje się we znaki nie tylko uczniom, którzy muszą się uczyć w domach i nie mają kontaktu z rówieśnikami, ale także nauczycielom. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Uczniowie zorganizowali niespodziankę dla swojej nauczycielki

Na oryginalny pomysł wpadli uczniowie olsztyńskiej szkoły Feniks - liceum ogólnokształcącego z klasami o profilu wojskowym, policyjnym oraz strażackim. Ich zaskakująca inicjatywa została uwieczniona na nagraniu, które następnie udostępniono na TikToku, na oficjalnym profilu szkoły. 

Na filmiku widać salę lekcyjną, a w niej nauczycielkę prowadzącą lekcję zdalnie. Krzesła stoją na ławkach, a na oparciu każdego wisi zdjęcie ucznia, który zwykle zajmuje to miejsce. Nagranie zostało opatrzone komentarzem: "Co sądzicie o niespodziance naszych uczniów?"

Internautom spodobała się inicjatywa uczniów

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy rozbawionych internautów, w tym uczniów innych szkół: 

Coś pięknego!
Frekwencja 100 procent!
Na takich uczniów zawsze można liczyć.
Jaka cisza w klasie
To jest piękne
Uśmiałam się
W ostatnich ławkach pewnie są zdjęcia śpiących

- pisali. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy uczniów, którzy chcą zorganizować coś podobnego u siebie w szkołach. Między komentarzami pojawiło się zapewnienie, że jest to inicjatywa uczniów. 

Więcej o: