Dni wolne od szkoły 2022 szczególnie wyczekiwane. "Córka ma pięć sprawdzianów w tygodniu"

Dni wolne od szkoły 2022 spędzane przy książkach. Rodzice z niepokojem mówią o przemęczeniu dzieci. "Córka jest w czwartej klasie i ma sprawdzian za sprawdzianem" - deklaruje jedna z mam.

Rok szkolny 2021/2022 przyniósł wiele wyzwań. Chociaż od września rozpoczęto naukę w trybie stacjonarnym, nauczyciele starali się możliwie szybko nadrobić zaległości powstałe w ciągu miesięcy edukacji zdalnej i zapowiadali dużo sprawdzianów przed możliwym ponownym zamknięciem placówek. Naukę utrudniała jednak plaga kwarantann, bo w przypadku wykrycia ognisk zakażeń całe klasy, a w niektórych przypadkach także szkoły były kierowane na przymusową izolację.

Dni wolne od szkoły 2022

Więcej artykułów o tematyce dotyczącej szkolnictwa znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ma 25 lat, apartament wart 2 mln złotych, ale nie wszystko w jej domu jest idealne

Ostatecznie wprowadzono naukę zdalną, chociaż miała trwać jedynie od 20 grudnia do 10 stycznia. Dzięki niej wielu uczniów i nauczycieli uniknęło kwarantanny na święta Bożego Narodzenia. Niestety, chociaż w styczniu ponownie otwarto placówki, taki stan rzeczy nie utrzymał się długo. We wtorek 25 stycznia minister edukacji i nauki na konferencji prasowej w Sejmie poinformował, że ze względu na dynamiczny wzrost zachorowań na COVID-19 ponownie zostanie wprowadzona edukacja zdalna, która weszła w życie w czwartek 27 stycznia. Co istotne, nie dotyczy jednak wszystkich roczników.

Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej na okres ferii zimowych. Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas I-IV, przedszkola oraz zerówki

- przekazał minister edukacji i nauki.

W komentarzach opublikowanych pod artykułami na profilu facebookowym eDziecko.pl widać głosy rodziców, którzy deklarują, że ich pociechy są przemęczone nadmiarem nauki. Nic więc dziwnego, że dni wolne od zajęć są szczególnie wyczekiwane.

Połowa 2 klasy, sześć sprawdzianów w ciągu czterech tygodni. Czy to jest normalne ?
Moi też piszą dużo sprawdzianów w domu, na zdalnym 
Moja córka jest w piątej klasie podstawówki i ma pięć sprawdzianów w tygodniu
To chore. Połowy nauczycieli nie ma, lekcje się nie odbywają lub są zastępstwa, a dzieci spędzają osiem godzin przed komputerem, przez co pogarsza im się wzrok i postawa. Potem mnóstwo zadań albo sprawdzianów i tak prawie dwa lata straconej nauki
U nas to samo. Córka jest w czwartej klasie i ma  sprawdzian za sprawdzianem

- piszą.

Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz dni wolnych od szkoły. Najbliższa okazja do odpoczynku po feriach wypada dopiero w kwietniu, kiedy obchodzimy Święta Wielkanocne.

Kalendarz dni wolnych od szkoły:

 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.
Więcej o:
Copyright © Agora SA