Zadała 10-latkom nietypową pracę domową. Zdjęcie trafiło do sieci. "Taki to pożyje"

Od początku roku szkolnego rodzice i uczniowie czują się przemęczeni. Ciągłe sprawdziany, kartkówki i presja, aby zdobyć jak najlepsze oceny, dały się odczuć nawet w najmłodszych klasach. Całe szczęście są też nauczyciele, którzy z wyrozumiałością traktują swoich uczniów. Ostatnio w sieci znalazło się zdjęcie pracy domowej, której można tylko pozazdrościć.

Więcej na temat obecnej sytuacji w szkołach przeczytasz na Gazeta.pl.

Pierwszy semestr nauki nie należał w tym roku do najłatwiejszych. W obawie o wprowadzenie nauki zdalnej, nauczyciele już od września starali się zdobyć jak najwięcej ocen i nadrobić materiał z okresu, kiedy szkoły były zamknięte. Uczniowie mieli wypełnione po brzegi plany zajęć, a i po nich nie mogli cieszyć się czasem wolnym.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Od początku roku szkolnego w mediach społecznościowych publikowano zdjęcia prac domowych, które często nawet dla rodziców były zbyt skomplikowane. Tym razem jednak na Twitterze pojawiło się zdjęcie pracy domowej, która wywołała uśmiech nie tylko na twarzach uczniów.

Nauczycielka zadała 10-latkom nietypową pracę domową

Nauczycielka jednej ze szkół podstawowych rozdała 10-latkom karteczki z nietypową pracą domową. Jej treść opublikowała na Twitterze siostra ucznia. A w komentarzach zawrzało: "Ale fajnie", "Też tak chcę!". 

Odpocznę, zagram w ulubioną grę i zjem ulubiony deser. Prześlę zdjęcie do pani

- czytamy na karteczce, którą brat użytkowniczki Twittera przyniósł do domu. "Taki to pożyje" - dodała dziewczyna. 

W natłoku zajęć nawet najmłodsi zapominają o drobnych przyjemnościach. Obecnie uczniowie z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mają ferie. Niektórzy nauczyciele zadali dzieciom lekcje na ferie, inni - jak nauczycielka z podstawówki, potraktowali ich bardziej wyrozumiale. To czas, kiedy dzieci mogą złapać oddech przed kolejnym semestrem ciężkiej pracy.

Więcej o: