Do kiedy zdalne nauczanie 2022? Może się za chwilę skończyć. Nowe plany MEN

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w czwartek, że możemy być w trakcie szczytu 5. fali pandemii koronawirusa. Oznaczałoby to, że może sprawdzić się scenariusz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który przewidywał, że będzie możliwy wcześniejszy powrót uczniów do szkół.

Więcej na temat obecnej sytuacji w szkołach przeczytasz na Gazeta.pl.

Do kiedy zdalne nauczanie 2022? Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło naukę zdalną dla uczniów klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. Uczniowie klas 1-4 nadal mają lekcje stacjonarnie w placówkach. Minister edukacji i nauki od kilku dni podkreśla, że MEN analizuje sytuację i rozważa zniesienie nauki zdalnej przynajmniej w niektórych regionach.

Zobacz wideo Rząd ma strategię na walkę z pandemią? Pytamy wiceministra Ozdobę

Do kiedy zdalne nauczanie 2022?

Minister zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że możemy obecnie znajdować się w szczycie 5. fali pandemii.  W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 54 477 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, wykonano 175 tys. testów. Tydzień temu liczba nowych przypadków wyniosła 57 659 przy 179 tys. testów.

Dzisiejsza liczba zakażeń jest po raz pierwszy w piątej fali mniejsza od zeszłotygodniowej

– skomentował Adam Niedzielski na Twitterze. Zgodnie z wypowiedzią ministra Przemysława Czarnka, może oznaczać to skrócenie nauki zdalnej w niektórych regionach.

Jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i w których już ferie się skończyły

- zapewniał w rozmowie z Polskim Radiem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA