Do kiedy zdalne nauczanie 2022? Czarnek zdecydował. "Szczyt piątej fali ma być już za tydzień"

Do kiedy zdalne nauczanie 2022? Uczniowie klas 5-8 oraz młodzież ze szkół średnich uczą się w trybie zdalnym. W związku z tym, że szczyt piątej fali jeszcze przed nami, wielu rodziców spodziewa się tego, że nauka zdalna potrwa dłużej, niż pierwotnie zapowiadał rząd. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyznaczył ostateczny termin powrotu do szkół.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

3 lutego 2022 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 54 477 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chociaż rodzice spodziewają się, że w związku z tym, że liczba nowych przypadków koronawirusa w kraju od jakiegoś czasu przekracza 50 tys. dziennie, nauka zdalna zostanie przedłużona, MEN ma inne plany. Od kilku dni minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, a także wiceminister Tomasz Rzymkowski wspominają o szybszym powrocie dzieci do szkół.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Do kiedy zdalne nauczanie 2022?

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki był gościem programu "Gość wiadomości" w TVP Info. Tam po raz kolejny zasugerował, że dzieci mogą wrócić do szkół wcześniej niż 27 lutego.

Jeśli będą warunki, to pozwolimy wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej niż z końcem lutego

- stwierdził. Wcześniej zapowiadał, że "jeśli sytuacja na to pozwoli", MEN będzie dążyć do skrócenia nauki zdalnej przynajmniej w pięciu województwach, które skończyły już ferie.

'Zapominamy o tym, czym jest edukacja. Jako nauczyciele musimy zdawać sobie sprawę, po co uczyć, czego uczyć i jak uczyć. Problem polskiej szkoły polega na tym, że na wszystkie te pytania można sobie odpowiedzieć jednym słowem'"Gdyby nie korepetycje, to moja córka nie zdałaby matematyki na maturze"

Słyszymy, że szczyt piątej fali ma być już za tydzień, nie widzę więc zagrożenia dla powrotu do szkół pod koniec lutego

– zapewnił. Z kolei wiceminister Rzymkowski bardziej ostrożnie podchodzi do wyznaczenia ostatecznego terminu powrotu do szkół.

Wszystko będzie zależało od tego, jak piąta fala będzie obciążać służby sanitarne i naszą służbę zdrowia i jak bardzo będzie destabilizować życie społeczne i gospodarcze naszego kraju

- mówił w rozmowie z Radiem Zet i dodał, że na decyzję wpłynie liczba nowych przypadków zakażeń i sytuacja w szpitalach.

Przemysław CzarnekDo kiedy zdalne 2022? MEN nie jest pewne. Czarnek zdradził "najpóźniejszy" termin

Więcej o: