Katolickie liceum z zakazem seksu w szkole. "Absurdalna regulacja"

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie umieściło w swoim statucie zakaz odbywania stosunków seksualnych. Szkoła została laureatem w konkursie na Statutowy Absurd Roku 2021. - Nie jesteśmy zwolennikami uprawiania seksu w szkole, ale faktem jest, że ta absurdalna regulacja ogranicza wolności konstytucyjne uczniów, szczególnie tych pełnoletnich - wiceprezes "Stowarzyszenia Umarłych Statutów" Daniel Sjargi.

Więcej o aktualnej sytuacji w polskich szkołach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Katolicka szkoła zakazuje uprawiania seksu. To niezgodne z konstytucją

Stowarzyszenie Umarłych Statutów ogłosiło wyniki plebiscytu na tytuł Statutowego Absurdu Roku 2021. Laureatem konkursu zostało Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie, które zabroniło uczniom odbywania stosunków seksualnych zarówno na terenie liceum, jak i poza nim.

Ucznia obowiązuje w Szkole i poza nią bezwzględny zakaz: [...] podejmowania aktywności seksualnej, polegającej na: odbyciu stosunku seksualnego, udziału w imprezach o charakterze erotycznym oraz pozowania do filmów i zdjęć pornograficznych, publicznym podejmowaniu zachowań o zabarwieniu seksualnym

- czytamy w regulacji statutowej Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

"Absurdalna regulacja ogranicza wolności konstytucyjne uczniów"

"Stowarzyszenie Umarłych Statutów" największa organizacja w Polsce działająca na rzecz praw uczniów, która swoją powstała w marcu 2020 roku. Stowarzyszenie na co dzień kontroluje statuty polskich szkół i wykrywa wszelakie nieprawidłowości, które zgłasza do poszczególnych kuratorów oświatowych. 

Podejmujemy interwencje i upowszechniamy wiedzę o prawie oświatowym. Staramy się wpłynąć na polską oświatę, bo mamy świadomość, że nie dzieje się w niej najlepiej

- mówi serwisowi Noizz.pl wiceprezes stowarzyszenia Daniel Sjargi i zdradza, jakie ma zdanie o karygodnej sytuacji z katolickiej szkoły w Krakowie. Prezes stowarzyszczenia podkreśla, że członkowie wraz z zarządem nie są zwolennikami uprawiania seksu w szkole, jednak taka regulacja jest niezgodna z polskim prawem:

Faktem jest, że ta absurdalna regulacja ogranicza wolności konstytucyjne uczniów, szczególnie tych pełnoletnich. W statucie tej placówki są również inne regulacje naruszające prawo powszechnie obowiązujące.

Katecheza Czy religia jest obowiązkowa? Jest sposób, by z niej zrezygnować. INSTRUKCJA

Więcej o: