Kalendarz roku szkolnego 2021/22 rozbity kwarantannami i nauką zdalną. Rodzice załamani. "Czym to się skończy?"

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 i to kiedy wypadają dni wolne od zajęć zawsze szczególnie interesowało uczniów. Niestety, w tym roku naukę utrudnia plaga kwarantann i edukacja zdalna. "Dzieci nabawią się nerwicy" - piszą zdenerwowani rodzice.

Chociaż od września uczniowie w teorii uczyli się stacjonarnie, edukację utrudniała plaga kwarantann. Gdy w danej placówce wykryto przypadki zakażeń konkretne klasy lub nawet całe szkoły były kierowane na izolację. Ostatecznie przed świętami Bożego Narodzenia wprowadzono nauczanie zdalne, które miało trwać do 10 stycznia.

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 rozbity kwarantannami i nauką zdalną

Więcej informacji na temat sytuacji epidemicznej w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Paulina Krupińska, Sebastian Karpiel-BułeckaKrupińska o macierzyństwie: "Byłam zmęczona, tęskniłam za poczuciem wolności"

Zobacz wideo Jej torebki warte są kilkadziesiąt tys. złotych, ale ma w domu miejsce, które potrzebuje złotej rączki

Niestety, uczniowie nie na długo wrócili do szkół. Z powodu zagrożenia epidemicznego podjęto decyzję o wprowadzeniu edukacji zdalnej, która będzie obowiązywać od czwartku 27 stycznia. Szkoły nie zostaną jednak zamknięte dla wszystkich.

Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej na okres ferii zimowych. Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas I-IV, przedszkola oraz zerówki

- oznajmił minister edukacji i nauki.

Zgodnie z zapowiedzią szefa MEiN, nauka zdalna będzie dotyczyć klas V-VIII szkół podstawowych oraz młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych.

W praktyce będzie to oznaczało dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to ferie zimowe, które w dziewięciu województwach będą przypadały na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej

- twierdził Przemysław Czarnek.

Decyzja rządu wzbudziła silne emocje rodziców, o czym świadczą komentarze opublikowane pod artykułami udostępnionymi na grupie facebookowej eDziecko.pl. Wiele osób stwierdziło, że placówki powinny być otwarte albo dla wszystkich dzieci, albo dla żadnego.

U nas cała szkoła na zdalnym, więc nie musieliśmy czekać na decyzję rządu. Sklepy i galerie otwarte, ludzi multum, a szkoły zamykają. Krzywdę robią dzieciom. Czy to się kiedyś skończy?
Dzieci nabawią się nerwicy i wpadną w depresję przez to wasze zdalne.
W starszych klasach też dzieci chorują. Albo wszyscy, albo nikt
A mówili, że szkół nie będą zamykać, bo ostatnia izolacja źle wpłynęła na dzieci. Najpierw mieli się skupiać na innych rzeczach i co? Bach, znów zamykają szkoły. Robią straszną krzywdę tym dzieciom
A I-IV klasy to wyjątki?? Albo wszyscy zostają w domu, albo wszyscy do szkoły...

- pisali.

Planowo ostatnia tura ferii zimowych potrwa do 27 lutego, a następnym wolnym od zajęć po tym terminie będzie wiosenna przerwa świąteczna. Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz roku szkolnego 2021/2022.

Kalendarz roku szkolnego 2021/22

 • 15-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 22-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 29.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 12 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego

Pieniądze.Ulga prorodzinna 2022. Rodziców czekają niekorzystne zmiany

Więcej o: