Czy będą zdalne 2022? Rząd dzisiaj ogłosi decyzję, ale nieoficjalny scenariusz już jest

Czy będą zdalne 2022? Rodzice i uczniowie zastanawiają się, czy w związku z przybywającą liczbą nowych przypadków koronawirusa, rząd ponownie zamknie szkoły. Zgodnie z zapowiedzią ministra edukacji, w najbliższych godzinach ma zapaść decyzja w tej sprawie.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

25 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Rodzice obawiają się o bezpieczeństwo najmłodszych i z niecierpliwością wyczekują decyzji rządu w sprawie zamknięcia szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z TV Republika podkreślił, że pierwszym czynnikiem, jaki będzie brany pod uwagę w decyzji o przejściu na tryb nauki zdalnej, będzie wydolność służby zdrowia. Z kolei rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska poinformowała, że podczas spotkania kierownictwa MEiN z GIS wyłoniły się trzy warianty postępowanie w zależności od tego, jak będzie rozwijać się sytuacja. 

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Czy będą zdalne 2022? Rząd dzisiaj ogłosi decyzję

Minister edukacji i nauki podkreśla, że czynnikiem, który będzie miał wpływ na decyzję, jest nie tylko wydolność służby zdrowia, a także "obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach niż to było w trzeciej i czwartek fali". Opowiedział także o wariantach, które mogą być rozwiązaniem według MEN. 

Polski Ład Polski Ład uderzy w samotnych rodziców. Po roku czeka ich gorzkie rozczarowanie

To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych

- wyjaśniał Przemysław Czarnek. 

Zatem mówimy o tym, jak ograniczyć ewentualne negatywne konsekwencje tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce, bo to nie jest kwestia, tylko i wyłącznie szkół. Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza szkołą, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych

- powiedział szef resortu edukacji i podkreślił, że decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych godzin.

Według nieoficjalnych ustaleń reportera radia ZET na naukę zdalną mogą przejść uczniowie w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Uczniowie najmłodszych klas mają wciąż chodzić do szkół.

Kobieta zostawiła młodsze dziecko przed kawiarnią. Mama zrobiła coś, co oburzyło internautów. "Niektórzy nie powinni mieć dzieci"

Więcej o: