Nauka zdalna jeszcze w tym tygodniu? Adam Niedzielski zdradza "krytyczny próg"

Adam Niedzielski w poniedziałek 24 stycznia podczas konferencji prasowej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu był pytany o możliwość wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach. Minister zdrowia poinformował, że nie wyklucza nauki online i dodał, że jest w stałym kontakcie z Przemysławem Czarnkiem. - Być może decyzję podejmiemy z dnia na dzień - tłumaczył szef resortu zdrowia.

Więcej o aktualnej sytuacji w szkołach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy zamkną szkoły? Nauczanie w pandemii budzi wiele kontrowersji. Szczególnie teraz, kiedy pandemia przybrała na sile, a szkoły wciąż pozostają otwarte. Wraz ze wzrostem zakażeń zmienia się także sytuacjach w polskich szkołach, pojawiają się nowe ogniska. Uczniowie, rodzicie i nauczyciele z przerażeniem obserwują dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną. Czy rząd zareaguje na niepokojącą sytuację i szkoły będą kontynuować edukację zdalną?

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Eksperci twierdzą, że nowy wariant charakteryzuje się wysoką zakaźnością, wyższą, niż w przypadku wariantu Delta. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 24 stycznia poinformowało o 29 100 nowych zakażeniach koronawirusem odnotowanych w ciągu ubiegłej doby.

Nauka zdalna wróci? Adam Niedzielski: "Widzimy dynamikę sytuacji"

Adam Niedzielski w tamtym tygodniu podczas konferencji prasowej poinformował, że prognozy dotyczące wzrostu liczby przypadków nie są optymistyczne. Szef resortu zapowiedział, że piąta fala właśnie się rozpoczęła i zaapelował, aby firmy przechodziły na pracę zdalną. O zamknięciu szkół nie było jednak mowy. 

Teraz sytuacja jest naprawdę poważna. Adam Niedzielski podczas wystąpienia w Poznaniu, gdzie był gościem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oświadczył, że jeśli cały czas będzie utrzymywał się wzrost zakażeń koronawirusem, to niewykluczone, że w najbliższym czasie szkoły w całym kraju zostaną zamknięte. Minister zdrowia tłumaczył, że wciąż konsultuje się z Przemysławem Czarnkiem. 

Widzimy dynamikę sytuacji. Obaj jesteśmy przekonani, że jeżeli osiągniemy krytyczny próg, to być może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień

- podkreślił szef resortu zdrowia. Zdaniem rządu krytyczny próg to moment, w którym odnotowanych będzie ponad 50 tys. zakażeń. 

studniówkaMaturzyści śpiewający na studniówce "j***ć PIS" zabrali głos. Zwrócili się do TVP

Ferie zimowe 2022. Terminarz

Przypomnijmy, że w poniedziałek 17 stycznia uczniowie z pięciu województw z województw przebywają aktualnie na feriach zimowych. Oto szczegółowy terminy:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie'
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Więcej o: