Niepokojący raport MEiN. Prawie 3 tys. szkół nie pracuje już stacjonarnie

Obecnie wielu rodziców martwi się, że niespodziewana kwarantanna popsuje ich wyjazdowe plany. MEiN regularnie publikuje na Twitterze informacje dotyczące funkcjonowania szkół. Najnowsze doniesienia nie napawają optymizmem.

Więcej artykułów na tematy szkolne znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Rok szkolny 2021/2022 postawił przed uczniami wiele wyzwań. Chociaż dzieci i młodzież od września zaczęli naukę stacjonarną, usiłowali szybko nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy edukacji online. Sytuacji nie poprawiał fakt, że gdy w danej placówce odkryto ogniska zakażeń, konkretne klasy lub nawet całe szkoły były kierowane na kwarantannę.

Sala lekcyjnaNiekorzystne zmiany w Karcie Nauczyciela. Czeka ich dodatkowa praca na rzecz szkoły

Zobacz wideo Moda to jej praca, pasja... i to widać w jej mieszkaniu wartym 2 mln złotych!

Ostatecznie w ubiegłym miesiącu rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego, które miało pomóc uczniom i nauczycielom uniknąć kwarantanny na święta Bożego Narodzenia. Rozpoczęło się 20 grudnia, a 10 stycznia dzieci wróciły do szkół. Zdaniem niektórych edukacja zdalna powinna być jednak przedłużona.

Dzieci wrócą 10, a 15 pójdą na kwarantannę i tyle będą miały z ferii...
Osobiście wolę zdalną edukację. Lepiej siedzieć w domu, niż wiecznie w świetlicy zamiast lekcji, które się nie odbywają. No i wieczne kwarantanny, nawet nie mam, kiedy syna zaszczepić.
Powinna obowiązywać zdalna edukacja dla całej szkoły. Jak nauczycieli ma pecha i trafi na kwarantannę to uczniowie już ponad miesiąc zajęć nie mają.
Zdalne nie jest fajne, ale w tej sytuacji gdzie dzieciaki są ciągle na kwarantannie, to mniejsze zło. Przynajmniej mogłyby wyjść na powietrze.

- pisali rodzice w komentarzach pod artykułami opublikowanymi na stronie facebookowej eDziecko.pl

Przypominamy, że w tym roku ferie zimowe odbędą się w czterech turach wyznaczonych dla poszczególnych województw, tak, jak miało to miejsce przed pandemią. Pierwsza z nich rozpoczęła się w poniedziałek 17 stycznia. Zimowy odpoczynek zaplanowano zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Dzieci i rodzie mogą obawiać się, że niespodziewana kwarantanna popsuje ich wyjazdowe plany, przez co będą musieli spędzić ferie w domowym zaciszu. MEiN regularnie publikuje na swoim profilu na Twitterze informacje dotyczące funkcjonowania placówek edukacyjnych i trzeba przyznać, że są bardzo niepokojące.

Według danych ze środy 19 stycznia, 7795, czyli 78,8 proc szkół podstawowych pracowało stacjonarnie. W 33 wprowadzono nauczanie w trybie zdalnym, a w 2062 w trybie mieszanym. Natomiast w przypadku szkół ponadpodstawowych 4626, czyli 84,3 proc placówek funkcjonowało stacjonarnie. W 21 wprowadzono naukę zdalną, a w 842 hybrydową. Podsumowując, aż w 2958 szkołach nie obowiązuje nauka stacjonarna.

Mama pozwoliła córce się umalować. Została skrytykowanaMama pozwoliła czteroletniej córce nosić makijaż. Została skrytykowana

Więcej o: