Czy będą nowe obostrzenia w ferie zimowe? "Premier dał dyspozycję". Dotyczy hoteli i restauracji

Czy będą nowe obostrzenia w ferie zimowe? Rzecznik rządu Piotr Müller zdradza, że rząd cały czas obserwuje pandemiczną sytuację w kraju. - Mogę jasno zapowiedzieć, że pan premier dał dyspozycje - poinformował polityk.

Pandemia koronawirusa trwa. Niedawno Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu pierwszego zakażenia nowym wariantem koronawirusa - omikronem. Najnowsza mutacja dotarła do Polski ponad miesiąc temu. Omikron rozprzestrzenia się dość dynamicznie. Czy możemy mówić, że rozpoczęła się już piąta fala pandemii? Czy rząd zareaguje na niepokojącą sytuację i wprowadzi nowe obostrzenia podczas ferii zimowych? Eksperci twierdzą, że nowy wariant charakteryzuje się wysoką zakaźnością, wyższą, niż w przypadku wariantu Delta.

Zobacz wideo Jakie będą najważniejsze daty w tym roku szkolnym?

Niedawno minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ostatnio został zapytany w TVP Info, czy ferie zimowe odbędą się zgodnie z wcześniej wyznaczonym kalendarzem.

Nie ma żadnych zmian w tym względzie. Od 15 stycznia, po tym pierwszym tygodniu nauki, ferie zimowe rozpoczną się w pięciu województwach, później w kolejnych

- zapewnił szef resortu edukacji. 

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży bez wsparcia rządu. Dramatyczna decyzjaTelefon zaufania dla dzieci traci wsparcie finansowe. Tak zdecydował rząd

Nowe obostrzenia na ferie zimowe? "Pan premier dał dyspozycje"

Piotr Müller na antenie Radia Plus przekazał, że rząd stale obserwuje dynamikę zachorowań i jeśli będzie potrzeba, to z pewnością w porę zareaguje. Podkreślił, że na ten moment kluczowe jest to, aby przestrzegać dotychczasowych obostrzeń. Müller zdradził też rządowy plan dotyczący obostrzeń podczas ferii zimowych. Rzecznik rządu podkreślił, że decyzje będą podjęte w drugiej połowie stycznia.

Mogę jasno zapowiedzieć, że pan premier dał dyspozycje, by teraz w czasie w ferii kontrolować hotele, restauracje pod kątem przestrzegania norm bezpieczeństwa przez inspektorów sanitarnych i policję.

Na pytanie, czy w kolejnych dnia zostaną wprowadzone nowe obostrzenia odpowiedział wówczas: 

Jeżeli będzie tak, że w najbliższych dniach będziemy widzieć dużą dynamikę zachorowań, to oczywiście będziemy o tym dyskutować, żeby jakieś rygory dodatkowe wprowadzić.

Ośnieżone alejki i drzewa, zapadający zmrok, pierwsze zapalone lampy. Takiej zimy w święta Bożego narodzenia w Szczecinie dawno nie było. Dzień przed Wigilią sypnęło porządnie śniegiem, potem chwycił mróz i wyszło dawno niewidziane słońce. Pięknie jest zwłaszcza w parkach, szczególnie, gdy powoli zapada już zmrok. Kto jeszcze nie był na spacerze, powinien jak najszybciej wybrać się do parku Kasprowicza albo parku Żeromskiego. Zima potrzyma jeszcze dwa dni. Potem przyjdzie odwilż. Trzeba się zatem spieszyć. A na zachętę zdjęcia z Jasnych Błoni, wykonane przez Cezarego Aszkiełowicza, fotoreportera 'Gazety Wyborczej' w Szczecinie.Bezwarunkowy dochód podstawowy. Typowa rodzina z dwójką dzieci mogłaby dostać nawet 3600 zł

Ferie zimowe 2022. Terminy

Ferie zimowe 2022 planowo rozpoczynają się w różnym czasie w różnych województwach. To inaczej, niż w roku poprzednim, jednak dalej nie wiadomo, czy nie powrócimy do formuły sprzed roku. Poniżej przedstawiamy zaplanowane wcześniej terminy ferii:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Zdjęcie ilustracyjneKiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? Rodzice i dzieci boją się nagłej zmiany planów

Więcej o: