Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? Rodzice i dzieci boją się nagłej zmiany planów

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? W niektórych województwach zimowa laba rozpoczyna się już dziś. Najpóźniejszym terminem jest 14-27 lutego 2022 roku. Rodzice cały czas obawiają się, że będą musieli odwołać wyjazdy na ferie 2022.

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? Terminy

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję, że w roku szkolnym 2020/2021 z powodu zagrożenia epidemicznego ferie przebiegały w jednym terminie dla wszystkich placówek. Mimo że pandemia trwa, stoimy u progu piątej fali, w tym roku ferie odbywają się jednak w czterech terminach. Ferie zimowe odbywają się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? Wyjazdy zagrożone

Liczba zakażeń COVID-19 wciąż rośnie. Wiele osób obawia się, że tym razem wzrost liczby zakażeń może wpłynąć na wyjazdowe plany. Czy rodzice będą masowo odwoływać wyjazdy? Głos w sprawie zabrał minister edukacji i nauki w Porannej rozmowie w RMF FM.

Musicie państwo wszyscy rozumieć fakt, że sytuacja związana z Omikronem zmienia się również w innych krajach z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Co będzie za trzy tygodnie? Nie jestem w stanie dzisiaj powiedzieć. Dziś wracamy do nauki stacjonarnej, nie zmieniamy terminu ferii, nie zmieniamy decyzji co do studniówek

- powiedział Przemysław Czarnek.

Rodziców to jednak nie uspokaja. Obawiają się, że jeśli nie zostaną wprowadzone surowsze restrykcje, to dzieci trafią na kwarantannę i tak będą musieli zrezygnować z wyjazdów.  Coraz więcej szkół przechodzi na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Spójrzmy na dane dotyczące szkół podstawowych:

A jak sytuacja wygląda w Waszych szkołach? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: