Do kiedy wystawianie ocen 2022? Nie ma jednej wspólnej daty

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Jeśli myślicie, że to data rozpoczęcia ferii, jesteście w błędzie. Dzieci na poprawę ocen mają coraz mniej czasu. A do tego są solidnie przemęczone.

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Czasu coraz mniej

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Pierwszy semestr dobiega końca. W niektórych szkołach oceny są już wystawione, w innych zostało kilka dni na poprawę ocen! Uczniowie są ogromnie przemęczeni.

Non stop kartkówki, sprawdziany, odpytywanie. A miało być inaczej. Dzieci miały polubić szkołę na nowo
2 klasa podstawówki. W przyszłym tygodniu kartkówka z dzielenia, sprawdzian miesięczny z matematyki i polskiego, a do tego test z angielskiego
Dokładnie tak to wygląda. Córka w 7 klasie nie ma wolnego. Od 15 do 16 w szkole, potem jemy obiad i jedziemy z koksem do 19-20

- żalą się rodzice w komentarzach pod artykułami dotyczącymi edukacji w serwisie eDziecko.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Jednej daty brak

Kiedy odpoczną najmłodsi? Oczywiście podczas ferii. Ale najpierw muszą zdobyć wszystkie oceny, ewentualnie je poprawić. Do kiedy wystawianie ocen 2022? Nie ma jednego terminu dla wszystkich szkół. Termin ustala dyrekcja danej szkoły. Przy decyzji bierze pod uwagę między innymi termin ferii.

Przypomnijmy, tym roku ferie zostały zaplanowane w czterech terminach: 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie; 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ważne jest też to, ile trwa semestr. Pierwszy semestr trwa 87 dni (nie wliczając w to sobót i niedziel). Koniec semestru przypada więc na 17 stycznia 2022 roku. Termin wystawienia ocen dyrekcje szkół planują najczęściej na ostatni tydzień nauki w pierwszym semestrze. 

Więcej o: