Kiedy są ferie zimowe 2022? Dzieci wyczekują wolnego. "Co drugą lekcję kartkówki"

To kiedy są ferie zimowe 2022 zależy od danego województwa. Niektórzy odpoczną już za kilka dni, innych czekają tygodnie spędzone przy książkach. "Dzieciak wraca o godzinie 15, zje obiad dorabia lekcje, je kolacje i siada do nauki" - twierdzą rodzice.

Aby uczniowie i nauczyciele uniknęli kwarantanny na święta Bożego Narodzenia, zadecydowano o wprowadzeniu edukacji zdalnej, która trwała od 20 grudnia do 10 stycznia. Po powrocie do szkół dzieci stanęły jednak przed kolejnym wyzwaniem. Do końca pierwszego semestru pozostało mało czasu, więc to ostatni dzwonek na poprawę ocen.

Kiedy są ferie zimowe 2022?

Więcej artykułów na temat edukacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Koniec pierwszego semestru może wypadać w inny dzień, w zależności od placówki. Często pokrywa się jednak z początkiem ferii zimowych. Należy zaznaczyć, że w tym roku wypadają one w czterech terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw, a nie w jednym, jak miało to miejsce w roku szkolnym 2020/2021. Zimowy odpoczynek będzie przebiegać zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Już od września rodzice sygnalizują jednak, że ich dzieci zmagają się z nadmiarem nauki i ze zniecierpliwieniem wyczekują odpoczynku od zajęć. Pod artykułami udostępnionymi na profilu facebookowym eDziecko.pl jest wiele komentarzy od internautów deklarujących, że ich pociechy wracają ze szkoły do domu, by pospiesznie zjeść obiad, odrobić lekcje i do wieczora uczyć się na kolejne sprawdziany i kartkówki. Niektórzy boją się, że nauczyciele zadadzą dzieciom dodatkowe zadania na ferie.

Ferie powinny być odpoczynkiem dla dzieci od nauki
Oby na ferie dzieci nie miały nic zadane
W każdy dzień tygodnia po dwie kartkówki lub sprawdziany. To już przesada
Co drugą lekcję kartkówki, sprawdziany co tydzień
Dzieciak wraca o godzinie 15, zje obiad dorabia lekcje, je kolacje i siada do nauki... Program narzuca nadrobienie tematów z ubiegłego roku, nauczyciele się nie wyrabiają z ilością materiału, a dzieci muszą nadrobić tematy z poprzedniego roku.
7 klasa dzień w dzień codziennie kartkówki sprawdziany nie ma dnia by nie było zadania domowego

- piszą.

Ta mama wie, jak ważne jest mycie zębów od najmłodszych latMama pokazała trik na mycie zębów dziecku. Rodzice są podzieleni

Więcej o: