Kalendarz roku szkolnego 2021/22. Ostatni dzwonek na poprawę ocen. "Bez korepetycji ani rusz"

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 przewiduje wiele okazji do odpoczynku od zajęć. W styczniu uczniów czeka jeszcze jedno wyzwanie. Mają mało czasu, by poprawić stopnie przed końcem semestru.

To kiedy wypadają dni wolne od zajęć zawsze szczególnie interesowało uczniów. Dzieci i młodzież mają już za sobą przerwę świąteczną i święto Trzech Króli, ale niebawem czeka ich kolejna okazja do odpoczynku. Chodzi o ferie zimowe, które potrwają dwa tygodnie i w tym roku wypadają w czterech terminach wyznaczonych dla różnych województw.

Kalendarz roku szkolnego 2021/22

Więcej artykułów na temat szkolnictwa przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

D12/09/2019,Portsmouth,,Hampshire,,Uk,A,Mother,Pushing,A,Pushchair,OrPolski Ład. Jest nowa ulga dla rodziców, ale nie dla wszystkich zmiana jest korzystna

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Początek ferii zimowych zazwyczaj pokrywa się z końcem semestru. Oznacza to, że pozostało niewiele czasu na ewentualną poprawę ocen. W przeciągu ostatnich miesięcy rodzice twierdzili, że nauczyciele zadają uczniom ogrom pracy domowej i zapowiadają wiele sprawdzianów, aby jak najszybciej nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy nauki zdalnej. Ich zdaniem dzieci są tak przemęczone, że ledwie znajdują czas na chwilę wytchnienia. Wiele osób decyduje się na korepetycje, aby lepiej zrozumieć materiał, który z powodu braku czasu bywa szybko i pobieżnie omawiany w szkole.

Przeładowany program, nauki bardzo dużo, bez korepetycji ani rusz! Ta gonitwa i wyścig szczurów podcina skrzydła młodzieży! Sprawdziany są bardzo trudne, wręcz na czas po 20-30 zadań, często nie jesteś w stanie nawet przeczytać końcowych zadań bo czas się skończył.
Mnie dziwi jedno. Jak to jest, że jednemu nauczycielowi wystarczą trzy-cztery oceny, aby wystawić ocenę końcową, a inny musi ich mieć 15. Jeden pyta co lekcje i robi kartkówkę dwa razy w miesiącu, a inny nie pyta wcale i robi dwie kartkówki na półrocze, plus jakiś sprawdzian...
Program jest przeładowany, każdy uczeń ogarnia dany temat w swoim tempie, a nauczyciel nie ma czasu dokładnie wszystkiego wytłumaczyć. Niektórzy też trochę przesadzają z zadawaniem rzeczy do przerobienia do domu. Dzieci i ich rodzice są przemęczeni siedzeniem do późnych godzin nocnych.
Dorosły wychodzi z pracy i tyle, dziecko obowiązek szkolny wypełnia w szkole i potem jeszcze często czeka je kilka godzin dziennie nauki w domu.

- pisali rodzice pod artykułami opublikowanymi na stronie facebookowej Edziecko.pl.

Poniżej opublikowaliśmy kalendarz roku szkolnego z uwzględnieniem terminów ferii zimowych.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Bliźnięta nie chciały spać osobno. Mama nagrała ich reakcjęBliźnięta upierają się, by spać w jednym łóżku. Mama postanowiła je nagrać

Więcej o: