Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? Konferencja 7 stycznia. Decyzja rządu

Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? Uczniowie planowo wracają do szkół 10 stycznia. Sytuacja pandemiczna w kraju jest dość niepokojąca? Czy rząd zareaguje na wzrost zakażeń? Środowisko szkolne oczekuje na konferencje prasową.

Więcej o sytuacji w szkołach na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? To pytanie zadaje sobie całe środowisko szkolne, które nie jest pewne, czy już w najbliższy poniedziałek powróci do stacjonarnego nauczania. Niedawno Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu pierwszego zakażenia nowym wariantem koronawirusa - omikronem. Najnowsza mutacja dotarła do Polski 16 grudnia. Na razie w naszym kraju zakażeń omikronem jest jeszcze niewiele, jednak, podobnie jak w innych krajach, możemy spodziewać się, że rozprzestrzeni się dość dynamicznie. Czy możemy mówić, że rozpoczęła się już piąta fala pandemii? Czy rząd zareaguje na niepokojącą sytuację i szkoły będą kontynuować edukację zdalną? Eksperci twierdzą, że nowy wariant charakteryzuje się wysoką zakaźnością, wyższą, niż w przypadku wariantu Delta.

Zobacz wideo Kiedy uczniowie powinni wrócić do szkół?

Konferencja 7 stycznia w sprawie powrotu do szkół. Czy nauka zdalna zostanie przedłużona?

Przybywa nowych przypadków omikronu. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zastanawiają się, czy powrócą do stacjonarnej nauki. Od samego rana w sieci wyszukiwana jest fraza "konferencja 7 stycznia", a także "nauka zdalna 2022". Jeszcze przed świętami rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz był gościem Radia Plus, gdzie podkreślił, że jeśli piąta fala pandemii się rozwinie, to wówczas rząd z pewnością zareaguje na trudną sytuację pandemiczną. Czy to oznacza, że zmieni się terminarz ferii? 

Jeżeli będziemy widzieć, że przybywa przypadków omikronu, jednocześnie będziemy zauważać, że znowu być może nam przybywa zajętych łóżek szpitalnych, to trzeba będzie podejmować szybkie decyzje

- zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jednak w najnowszym komunikacie opublikowanym na stronie rządowej czytamy:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Ferie zimowe 2022. Jeden termin dla wszystkich województw? Ferie zimowe 2022. Jeden termin dla wszystkich województw? "To niezwykle trudne"

Sławomir Broniarz o nauce zdalnej: "Nic nie zastąpi edukacji bezpośredniej"

Sławomir Broniarz uważa, że gdyby rząd wprowadził masowe testy dla nauczycieli oraz starszej młodzieży, to wówczas powrót do stacjonarnej nauki byłby znacznie bezpieczniejszy. 

Nic nie zastąpi edukacji bezpośredniej. Młodzież, która porusza się po ulicach miast, nie trzyma dystansu, nie izoluje się. Gdyby szkoły zostały wsparte w procesie bardzo ostrego reżimu sanitarnego, to byłbym za tym, by szkoły wróciły do normalnego trybu

- podkreślił szef ZNP w programie Newsroom Wirtualnej Polski.

AActivity,Morning,In,Public,Park,Thailand,,View,Behind,Asian,Child1500 zł mandatu za dziecko na rowerze. Od stycznia nowe przepisy

Więcej o: