Kalendarz roku szkolnego 2021/22. Rodziców martwią dwie kwestie. "Wyrośnie społeczeństwo znerwicowane"

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 przewiduje wiele dni wolnych od zajęć. Do końca semestru pozostało mało czasu, a rodziców szczególnie niepokoją dwie kwestie. "Żal mi dzieci, tak naprawdę pracują na dwa etaty, są przemęczone" - twierdzą.

Przerwa świąteczna dobiegła końca, a do 10 stycznia uczniów obowiązuje nauczanie zdalne. Wprowadzono je w grudniu, by oszczędzić dzieciom i nauczycielom kwarantanny na Boże Narodzenie. Najbliższe dni będą ostatnią szansą dla osób, które chcą poprawić oceny przed końcem semestru, bo już 17 stycznia rozpocznie się pierwszy termin ferii zimowych.

Kalendarz roku szkolnego 2021/22

Więcej artykułów znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Przez cały pierwszy semestr rodzice sygnalizowali, że ich pociechy są przemęczone nadmiarem nauki. W komentarzach opublikowanych pod artykułami na grupie facebookowej eDziecko.pl twierdzili, że nie mają czasu dla siebie i uczą się nawet w dni wolne.

Dzieci siadają psychicznie z nadmiaru tych sprawdzianów... Wyrośnie społeczeństwo znerwicowane.
Sam znacznie bardziej wolę pracę od szkoły. Mam więcej wolnego i po pracy nie muszę się przejmować pracą domową, nauką na sprawdzian, projektami, lekturami itp. Mam czas tylko i wyłącznie dla siebie, a jak chce się czegoś uczyć, to nie robię tego pod przymusem i kontrolą.
Żal mi dzieci, tak naprawdę 'pracują' na dwa etaty, są przemęczone. Są młodzi, powinny rozwijać swoje zainteresowania i pasje - te które im się w życiu przydadzą, a na pewno nie przyda im się wiedza, jak rozmnaża się pantofelek... Przeraża mnie to. Treści powinny być dostosowane do współczesności, a nie zestarzałe jak zresztą cały nas program nauczania. Mam syna sześcioletniego i boję się co to będzie.
Przecież to jest paranoja. Codziennie sprawdziany, kartkówki i masę zadane do dom ! A gdzie czas na wyjście na spacer, aby się dotlenić?
Moje dziecko poza szkołą nie ma życia. Choć próbuje mu pomóc, rozłożyć materiał, wspomagać w uczeniu się, ślęczy nad książkami wieczorami, bo do 15 czy 16 jest w szkole

- pisali.

Internauci podejrzewali, że zapowiadając dużo sprawdzianów i pędząc z materiałem, nauczyciele usiłowali jak najszybciej nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy nauczania zdalnego. Niektórzy obawiają się, że podobny scenariusz będzie mieć miejsce także po feriach. To jednak niejedyny problem, który niepokoi rodziców. Przed przerwą świąteczną wiele szkół miało do czynienia z plagą kwarantann. W sytuacji, gdy w danej placówce wykryto zakażenia koronawirusem, poszczególne klasy kierowano na przymusową izolację. Niektórzy twierdzili, że z powodu kwarantany ich dzieci były w szkołach zaledwie kilka dni w miesiącu.

Poniżej opublikowaliśmy dokłądny kalendarz roku szkolnego 2021/2022 z uwzględnieniem terimów ferii zimowych dla poszczególnych województw.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

  • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
  • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
  • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
  • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
  • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
  • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
  • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
  • 1 - 3.05 - Majówka
  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
  • 16.06 - Boże Ciało
  • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.
Więcej o:
Copyright © Agora SA