Do kiedy wystawianie ocen 2021? 1 semestr dobiega końca, a uczniowie są wykończeni

Do kiedy wystawianie ocen 2021 1 semestr? Termin wystawienia ocen nie jest wspólny dla wszystkich. Choć dopiero skończyła się przerwa świąteczna, uczniowie są zmęczeni.

Do kiedy wystawianie ocen 2021 1 semestr? Czas ucieka

Do kiedy wystawianie ocen 2021? 1 semestr kończy się już za chwilę. W niektórych szkołach zostało dosłownie kilka dni na poprawę ocen! Uczniowie walczą z czasem i… zmęczeniem.

Córka nie ma nawet chwili wolnego
Non stop kartkówki, sprawdziany, odpytywanie. A miało być inaczej. Dzieci miały polubić szkołę na nowo
2 klasa podstawówki. W przyszłym tygodniu kartkówka z dzielenia, sprawdzian miesięczny z matematyki i polskiego, a do tego test z angielskiego
U syna w tym tygodniu sześć kartkówek i jeden sprawdzian. W przyszłym tygodniu na razie dwa sprawdziany i dwa kartkówki. Nauka na drugą zmianę i powrót do domu po godzinie 20. Wyjazd do szkoły przed godziną 11
Dokładnie tak to wygląda. Córka w 7 klasie nie ma wolnego. Od 15 do 16 w szkole, potem jemy obiad i jedziemy z koksem do 19-20

- donosili w grudniu rodzice w komentarzach pod artykułami dotyczącymi edukacji w serwisie eDziecko.pl. Dzieci miały wprawdzie przerwę świąteczną. Ale wszystko, co dobre szybko się kończy. 3 stycznia wróciły do nauki. Do 9 stycznia uczą się zdalnie, następnie wracają do placówek.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Do kiedy wystawianie ocen 2021 1 semestr? Jednej daty brak

Do kiedy wystawianie ocen 2021 za 1 semestr? Nie ma jednego terminu dla wszystkich szkół. To kwestia planów dyrekcji poszczególnej placówki. A na decyzję ma wpływ kilka czynników.

Po pierwsze termin ferii. W tym roku ferie zostały zaplanowane w czterech terminach: 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie; 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Po drugie jest istotna liczba dni semestru. Pierwszy semestr trwa 87 dni (nie wliczając w to sobót i niedziel). Kończy się więc 17 stycznia 2022 roku. Tego dnia rozpoczynają się również ferie zimowe dla niektórych województw. Ale w każdej szkole rada pedagogiczna wraz z dyrekcją ustala termin wystawienia ocen. Najczęściej jest to zaplanowane na ostatni tydzień nauki w pierwszym semestrze. Ale tylko niektórych szkołach data wystawienia ocen pokrywa się z początkiem ferii zimowych. Kiedy uczniowie wrócą do szkół 10 stycznia, w wielu szkołach oceny będą już wystawione. Niektóre dzieci muszą więc poprawiać oceny zdalnie.

Więcej o: