Lekcje zdalne grudzień 2021. Rozporządzenie MEN określa warunki do nauki

Lekcje zdalne - grudzień 2021 przebiegnie dzieciom pod hasłem obostrzeń. Od poniedziałku 20 grudnia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zaczęła obowiązywać nauka zdalna.

Uczniowie planowo wrócili do szkół we wrześniu i od tego czasu w teorii obowiązywała ich nauka w trybie stacjonarnym. Przemysław Czarnek mówił wówczas, że zamknięcie szkół byłoby ostatecznością. W praktyce rodzice zmagali się jednak z innym problemem, którym okazała się plaga kwarantann.

Lekcje zdalne grudzień 2021

Więcej artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

W komentarzach pod artykułami udostępnionymi na stronie facebookowej Edziecko.pl widać głosy zaniepokojonych rodziców. Deklarowali, że z powodu wykrycia przypadków koronawirusa dane klasy przechodziły na kwarantannę. Wówczas dzieci nie tylko musiały uczyć się z domów, ale nie mogły również tych domów opuszczać.

Listopad mojego syna szóstoklasisty wyglądał tak, że był na kwarantannie, następnie 3 dni w szkole i znowu kwarantanna
Zdalne nie jest fajne. Ale w tej sytuacji gdzie dzieciaki są ciągle na kwarantannie, to mniejsze zło, bo przynajmniej mogłyby wyjść na powietrze.
U nas od dziś 12 klas na kwarantanne. A w tamtym tygodniu 14. Ciekawie jest
Dziś znów mamy kwarantannę. Trzeci raz

- pisali nasi czytelnicy.

W końcu podjęto jednak decyzję o wprowadzeniu nauki zdalnej w grudniu, co pozwoli uniknąć dzieciom izolacji na święta. W poniedziałek minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z nim, stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostanie ograniczone w dniach od poniedziałku 20 grudnia 2021 roku do niedzieli 9 stycznia 2022 roku. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że w grudniu nauka zdalna potrwa zaledwie trzy dni, bo już 23 grudnia rozpocznie się przerwa świąteczna, która potrwa do 31 grudnia włącznie. Do nauki dzieci wrócą 3 stycznia, ale 6 stycznia będzie obowiązywał ich dodatkowy dzień wolnego ze względu na święto Trzech Króli. Jeżeli dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję i wykorzysta jeden z tzw. puli wolnych dni do dyspozycji, dzieci odpoczną od nauki także w piątek 7 stycznia. Ograniczenie pracy stacjonarnej nie obowiązuje w przypadku przedszkoli.

Więcej o: