Zakończenie roku szkolnego 2022. Uczniowie już odliczają

Rok szkolny 2021/2022 trwa w najlepsze. Uczniowie chodzą do szkół i uczą się stacjonarnie od września. Nauka zdalna zostanie wprowadzona dopiero od 20 grudnia i potrwa krótko - tylko do 9 stycznia. Przerwa świąteczna i zasłużony odpoczynek przed nami, ale uczniowie już myślą o zakończeniu roku szkolnego 2022.

Zakończenie roku szkolnego 2022. Deklaracje rządzących

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 jest dostępny na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej od lipca 2021 roku.

Minister Edukacji Narodowej zapowiadał we wrześniu, że rok szkolny będzie przebiegał normalnie.

Przejścia szkół na tryb hybrydowy lub zdalny będą się incydentalnie zdarzały. Takich sytuacji będziemy mieć sporo, bo jesteśmy cały czas w pandemii

- powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek. Wiemy już, że rzeczywistość wyglądała inaczej. Co chwilę poszczególne klasy czy grupy przedszkolne trafiały na kwarantannę i miały lekcje zdalne.

Teraz szkoły przygotowują się do nauczania zdalnego w dniach 20 grudnia-9 stycznia.

Zakończenie roku szkolnego 2022. Podstawa prawna

Co z zakończeniem roku szkolnego 2022? Przebiegnie planowo? Rok szkolny nie zostanie skrócony? Rodzice obawiają się, że przez powracającą naukę zdalną, grudniowe przejście na zdalne nauczanie w całej Polsce, data zakończenia roku szkolnego 2022 może ulec zmianie.

Teraz zdalne. Ale w sumie my mamy zdalne co chwilę. Ciekawe, czy przesuną zakończenie roku. Dzieci w końcu muszą nadrobić zaległości w nauce kiedyś
Rok szkolny kończy się w czerwcu jak zawsze? Czy planują jakieś nauczanie w lipcu, żeby nadrobić materiał?

- wypowiadają się na forum edziecko.pl zaniepokojeni rodzice.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Nic nie zapowiada, żeby zakończenie roku szkolnego 2022 zostało przełożone. Rok szkolny nie zostanie raczej skrócony ani wydłużony.

Zgodnie z podstawą prawną - § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm) – zakończenie roku szkolnego 2022 zostało zaplanowane na piątek 24 czerwca 2022 roku. Uczniowie już odliczają dni!

Więcej o: