CKE egzamin ósmoklasisty. Uczniowie już po próbnych egzaminach z Operonem. Co z arkuszami?

Egzamin ósmoklasisty to duże wydarzenie w życiu ucznia, który kończy naukę w szkole podstawowej. Pierwsze próbne egzaminy już minęły. Te z Wydawnictwem Operon odbyły się w dniach 6-9 grudnia. Ale arkusze nie zostały i nie zostaną udostępnione. Dlaczego? I kiedy próbny CKE egzamin ósmoklasisty?

CKE egzamin ósmoklasisty. Próbny egzamin ósmoklasisty 2022

Oprócz próbnego egzaminu ósmoklasisty narzuconego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną szkoły mogę przeprowadzić własne próbne egzaminy ósmoklasisty.

Pierwszy próbny egzamin ósmoklasisty z Wydawnictwa Operon odbył się już. W dniach 6-9 grudnia 2021 uczniowie najstarszych klas podstawówek zasiedli do testów sprawdzających ich wiedzę.

Daty próbnego egzaminu ósmoklasisty, który przygotowuje CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) także są już znane. W roku szkolnym 2021/2022 egzaminy ósmoklasisty odbędą się w poniższych dniach:

  • 17 marca - 9:00 - język polski
  • 18 marca - 9:00 - matematyka
  • 19 marca - 9:00 - język angielski/język francuski/język hiszpański/język niemiecki/język rosyjski/język włoski.

W 2022 roku właściwy egzamin ósmoklasisty ma się odbyć pod koniec maja, dokładniej w dniach 24-26 maja.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

CKE egzamin ósmoklasisty. Arkusze Wydawnictwa Operon nie będą udostępnione

Arkusze egzaminu ósmoklasisty z poprzednich lat można znaleźć na stronie internetowej CKE oraz w serwisie Wydawnictwo Operon. Ale tegoroczne arkusze próbne nie będą udostępnione. Choć egzamin próbny z Operonem to już prawdziwa tradycja, co roku uczniowie mierzą się z testami w grudniu, to wydawnictwo podjęło trudną decyzję.

Arkusze egzaminacyjne nie pojawią się na stronie internetowej Wydawnictwa Operon. Były one przekazane dyrekcji placówek. Powodem tej decyzji jest trudno sytuacja epidemiologiczna. W każdej chwili szkoły mogą zostać zawieszone, a nauka może odbywać się zdalnie. Jeśli w danej placówce egzamin musiałby zostać przełożony, lepiej nie udostępniać arkusz w internecie.  

Więcej o: