Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Potrwa dłużej niż się wydawało

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Już pieczemy z dziećmi pierniczki i wybieramy prezenty. Z utęsknieniem czekamy także na przerwę świąteczną. Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Okazuje się, że świąteczna laba będzie dłuższa, niż myśleliśmy.

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Wyjątkowo długa

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021? Odpowiedź na to pytanie tylko pozornie jest oczywista. Przerwa świąteczna zaczyna się zawsze w Wigilię? Okazuje się, że nie. W tym roku przerwę świąteczną dodatkowo poprzedzi jeszcze tydzień nauki zdalnej.

7 grudnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o nowych obostrzeniach. Wiceminister Waldemar Kraska oznajmił, że dzieci w całym kraju przejdą na naukę w trybie zdalnym. Nauka zdalna rozpocznie się jeszcze przed świętami.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostaje nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym

- ogłosił Waldemar Kraska.

Oznacza to, że od poniedziałku 20 grudnia 2021 do niedzieli 9 stycznia 2022 roku dzieci pozostaną w domach.

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021?  Od kiedy się zaczyna?

Przerwa świąteczna 2021 rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2021. Od 20 grudnia do 22 grudnia dzieci będą uczyły się zdalnie. Oczywiście będą odbywały się lekcje online, ale już teraz nauczyciele w wielu szkołach zapewniają o pewnym „przedświątecznym luzie".

Ten tydzień (13-17 grudnia, przyp. red.) jest tak naprawdę ostatnim tygodniem nauki. Tuż przed świętami będziemy dużo mówić o tradycjach świątecznych, ale to będą luźniejsze lekcje. I to nie tylko, dlatego że będą zdalne. Co roku przed świętami spędzamy dużo czasu na świątecznych zabawach, malowankach, robieniu dekoracji

- opowiada w rozmowie z eDziecko.pl nauczycielka klas 1-3 z podwarszawskiej szkoły.

Zobacz wideo Najdroższe święta od lat. Jakiego wzrostu cen możemy się spodziewać w grudniu?

Od kiedy przerwa świąteczna w szkole 2021?  Daty

Następnie od 23 grudnia dzieci mają zupełną labę. Uczniowie mają więc łącznie aż 11 dni przerwy od szkoły. Do nauki zdalnej powrócą dopiero w poniedziałek, 3 stycznia. I znowu będą uczyły się zdalnie tylko przez trzy dni. 6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli. Święto wypada w czwartek. Wiele szkół decyduje się także na wolny piątek.

Więcej o: