Uczniowie od września w teorii uczą się w trybie stacjonarnym. W praktyce jednak wiele nauka była utrudniona. Gdy w danej placówce wykryto przypadki zakażenia koronawirusem, konkretne klasy i nauczyciele byli kierowani na kwarantannę. Wówczas obowiązywała ich nauka zdalna.
Więcej artykułów przeczytasz na Gazeta.pl.
Pod artykułami udostępnionymi na stronie facebookowej eDziecko pojawiły się głosy rodziców sygnalizujących, że ich pociechy, co chwila trafiają na przymusową izolację.
Dziś znów mamy kwarantannę. Trzeci raz
Zdalne nie jest fajne. Ale w tej sytuacji gdzie dzieciaki są ciągle na kwarantannie, to mniejsze zło, bo przynajmniej mogłyby wyjść na powietrze
U mojego syna w listopadzie: kwarantanna, później trzy dni w szkole i kwarantanna. Moja córka, pierwszoklasistka, przebywa na kwarantannie. Wracają do szkół w przyszłym tygodniu. Pochodzą trzy, może cztery dni i kwarantanna do świąt, albo – co gorsza – na święta?
U nas od dziś 12 klas na kwarantanne. A w tamtym tygodniu 14. Ciekawie jest
- pisali.
Wbrew słowom Przemysława Czarnka, który zapewniał, że MEiN nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej dla wszystkich placówek, na konferencji prasowej, która odbyła się 7 grudnia zapowiedziano nowe obostrzenia. Od 20 grudnia do 9 stycznia szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte, a uczniów będzie obowiązywała nauka zdalna.
Oznacza to, że uczniowie odpoczną od szkolnych murów wcześniej, niż zapowiadano. Przypominamy, że w tym roku przerwa świąteczna potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia.
Kwestię wprowadzenia obostrzeń skomentował minister edukacji i nauki, który był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Tłumaczył wówczas, że "sytuacja w szkołach nie jest zła, a poziom zakażeń nie jest wysoki". Jego zdaniem restrykcje wprowadzono po to, aby uczniowie i nauczyciele mogli uniknąć kwarantanny na święta Bożego Narodzenia.
Niedługo po przerwie świątecznej dzieci będą miały kolejną okazję do odpoczynku. Wszystko za sprawą ferii zimowych, które wypadają w czterech terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw.
Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie