Przerwa świąteczna w szkołach. Inaczej, niż zawsze. Kiedy powrót do nauki?

Przerwa świąteczna w szkołach rozpocznie się 23 grudnia. Aby uniknąć kwarantanny, uczniowie już w przyszłym tygodniu będą uczyć się zdalnie. Dzięki temu spędzą więcej czasu w domach. Do nauki stacjonarnej powrócą dopiero 10 stycznia.

Więcej artykułów o dniach wolnych od nauki przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Przerwa świąteczna w szkołach zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie z utęsknieniem czekają na wolne dni w grudniu 2021. To najdłuższe wolne w tym semestrze, choć warto dodać, że zaraz później rozpoczynają się upragnione ferie zimowe. Ferie zimowe w 2022 roku prezentują się następująco: 

- 17 - 30 stycznia 2022 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,

- 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

- 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

- 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Zobacz wideo Ciekawostki o Świętym Mikołaju [Pracownia Bronka]

Przerwa świąteczna w szkołach. Czy uczniowie unikną kwarantanny?

Przerwa świąteczna w szkołach to moment, w którym uczniowie odpoczną od obowiązków szkolnych i spędzą więcej czasu z rodziną. Tegoroczne dni wolne od szkoły wypadają bardzo korzystnie dla uczniów. Dzieci spędzą więcej czasu w domach. Początkowo planowano, że uczniowie rozpoczną przerwę świąteczną w czwartek 23 grudnia. Oznaczało to wówczas, że do szkoły stacjonarnie po raz ostatni w 2021 roku wyruszyliby w środę 22 grudnia, a wróciliby dopiero w poniedziałek 3 stycznia. 

Jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Wprowadzenie zdalnego nauczania pomoże uniknąć kwarantann przed świętami Bożego Narodzenia. To oznacza, że stacjonarnie do szkoły po raz ostatni w 2021 roku wyruszymy w piątek 17 grudnia. Do nauki z placówek uczniowie powrócą dopiero 10 stycznia. 

- 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,

- 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia,

- 1 styczeń - Nowy Rok,

- 6 styczeń -  Święto Objawienia Pańskiego.

Więcej o: