Pokazał pracę domową uczniów podstawówki. "Czy polska szkoła oszalała?"

Bartek Jędrzejak z "Dzień dobry TVN" pokazał zadania domowe z podręcznika do ósmej klasy. Jest zszokowany tym, z czym mierzą się uczniowie. "To nie szkoła podstawowa, a k***a doktorat" - mówi.

Zdarza się, że rodzice, pomagając dzieciom w pracy domowej natrafiają na zagadnienia, które im samym sprawiają duży problem. Powodem może być to, że zadania są sformułowane w niejasny sposób i można je różnie interpretować. Przykład takiego ćwiczenia dla ośmiolatków opisaliśmy w poprzednim artykule. Bywa jednak, że niepokój dorosłych wzbudza fakt, iż konkretne zadanie jest zbyt trudne, lub wymaga bardzo złożonej wiedzy. Właśnie taką pracę domową udostępnił na swoim InstaStory Bartek Jędrzejak z "Dzień dobry TVN".

Pokazał pracę domową uczniów podstawówki

Więcej artykułów przeczytasz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Prezenter często komentuje w mediach społecznościowych różne wydarzenia z życia codziennego. Tym razem postanowił odnieść się do szkolnictwa. Pomagał czternastolatkowi w odrabianiu pracy domowej i był zaskoczony faktem, jakiego zakresu wiedzy oczekuje się od uczniów ósmej klasy. Ich treść skłoniła go rozważań na temat edukacji w Polsce.

Uwaga. Hit! Odrabiamy zadanie domowe. Geografia, 8 klasa. To nie szkoła podstawowa a k**wa doktorat. Zadanie dotyczy Bliskiego Wschodu

- napisał.

Bartek Jędrzejak ocenił, że zadania są trudne, bardzo złożone, a ich treść znacznie przewyższa wiedzę, którą powinny posiadać dzieci w podstawówce. Dla przykładu zacytował następujące polecenia:

  • Omów znaczenie warunków przyrodniczych i czynników społeczno-kulturalnych w tworzeniu nowoczesnej gospodarki Japonii.
  • Porównaj zasoby ropy naftowej na świecie i Bliskim Wschodzie.
  • Źródła konfliktów zbrojnych i terroryzmu na Bliskim Wschodzie.

Prezenter przyznał, że szczerze współczuje rodzicom, którzy codziennie pomagają swoim pociechom w lekcjach i muszą mierzyć się z podobnymi trudnościami.

I to przykładowe pytania zadania domowego z geografii dla 14-latka z ósmej klasy. F**k. Czy polska szkoła oszalała? Rodzice, turbo współczuję!

- podsumował.

LekcjeLekcje instagram.com/bartekjedrzejak_official/

Gosia nie planuje powrotu do Polski.Polska mama z Australii: Mam troje dzieci z wolnego wybiegu

Praca domowaPraca domowa instagram.com/bartekjedrzejak_official

Więcej o: