Od kiedy ferie zimowe 2022? Dzieci na krótko wrócą do placówek

Od kiedy ferie zimowe 2022? Oficjalnie zaczynają się w połowie stycznia, ale w związku z zamknięciem szkół przed świętami Bożego Narodzenia, uczniów czeka sporo wolnego od nauki stacjonarnej. Niektórzy po Gwiazdce wrócą do placówek jedynie na dwa tygodnie zanik rozpocznie się dla nich przerwa zimowa.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Od kiedy ferie zimowe 2022? Termin zimowej przerwy od nauki jest znany już od dawna i na razie nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się tu zmienić. Uczniów czekają dwa tygodnie wolnego, jednak w związku z decyzją o zamknięciu szkół od 20 grudnia do 3 stycznia, niektórych w najbliższym czasie czeka sporo "wolnego".

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Od kiedy ferie zimowe 2022? W tym roku będzie tradycyjnie

W zeszłym roku, a powodu panującej epidemii koronawirusa, uczniowie w całym kraju mieli ferie w jednym terminie. Rozpoczęły się 4 stycznia i potrwały do 17 stycznia 2021 roku. W tym roku rząd zdecydował, że nie powtórzy tego scenariusza.

Od kiedy ferie zimowe 2022? Terminy

Rząd zdecydował, że w tym roku ferie zimowe 2022 odbędą się z tradycyjnym podziałem na województwa. Terminy wyglądają następująco

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie; zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie 2022 już niedługo, a nauczyciele nie zwalniają tempa. Ferie 2022 już niedługo, a nauczyciele nie zwalniają tempa. "Córka nie ma wolnego"

Od kiedy ferie zimowe 2022? Zdążymy wykorzystać bon turystyczny

Ferie zimowe zwykle wiążą się ze sporymi wydatkami. Szczególnie dla rodziców, którzy w tym czasie chcą zorganizować dzieciom wyjazd na narty lub deskę. Ci, którzy jeszcze nie zrealizowali bonu turystycznego, mogą to zrobić jeszcze do końca września 2022 roku. Oznacza to, że mogą wykorzystać bon w nadchodzące ferie zimowe, ale i letnie wakacje. Warto wcześniej zorientować się, czy obiekt, w którym zamierzamy spędzić ferie honoruje bon turystyczny.

Więcej o: