Przerwa świąteczna w szkole 2021. Nagłe zmiany w nauce i ostatni dzwonek na poprawę ocen

Przerwa świąteczna w szkole. 2021 rok oznaczał dla uczniów wiele wyzwań, a w grudniu nastąpią istotne zmiany. Osoby, którym zależy na poprawie stopni powinny mieć na uwadze kilka kwestii.

Od września dzieci w teorii uczą się w trybie stacjonarnym. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bali się powtórki sytuacji z ubiegłego roku. Wówczas z powodu zagrożenia epidemicznego wprowadzono naukę  zdalną, która obowiązywała przez wiele miesięcy i nie odbiła się pozytywnie, ani na samopoczuciu uczniów, ani na ich wynikach w nauce. 

Przerwa świąteczna - w szkole 2021 nastąpią zmiany

Więcej artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

.

Już od początku roku szkolnego rodzice sygnalizowali jednak nowy problem. Twierdzili, że nauczyciele usiłują jak najszybciej nadrobić zaległości powstałe w wyniku nauczania zdalnego i zapowiadają masę kartkówek i sprawdzianów.

Dzieci nie nadążają z programem. Gubią się zaraz po zakończeniu danego działu i nic nie pamiętają. Nauczyciele udają, że nie ma problemu, a problem będzie dopiero na koniec 8 klasy
Dokładnie tak to wygląda. Córka w 7 klasie nie ma wolnego. Od 10 do 16 w szkole, potem jemy obiad i jedziemy z koksem do 19-20
Non stop kartkówki, sprawdziany, odpytywanie. A miało być inaczej. Dzieci miały polubić szkołę na nowo
Jak wyścig szczurów, aby do przodu, aby zaliczyć, odhaczyć i dalej

- czytamy w komentarzach opublikowanych na profilu facebookowym eDziecko.

Drugim problem, z którym borykali się rodzice i ich pociechy dotyczy plagi kwarantann. Chociaż teoretycznie szkoły pracowały stacjonarnie, gdy wykryto w nich ogniska zakażeń, dane klasy, grupy uczniów i nauczycieli lub całe szkoły przechodziły na nauczanie zdalne, lub hybrydowe. Niektórzy rodzice deklarowali, że ich dzieci miały nawet trzy kwarantanny w ciągu jednego miesiąca. MEN wzięło pod uwagę zaistniałą sytuację i postanowiło wprowadzić w grudniu istotną zmianę.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiedział nowe obostrzenia. W związku z zagrożeniem epidemicznym od 20 grudnia do 9 stycznia uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych będzie obowiązywała nauka zdalna. Jej wprowadzenie pomoże uniknąć kwarantann przed świętami Bożego Narodzenia.

Przerwa świąteczna planowo rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 3 stycznia. 6 stycznia wypada święto Trzech Króli, a po nim ferie świąteczne, które zaplanowano w czterech terminach dla poszczególnych województw. Ich początek w wielu placówkach pokrywa się z zakończeniem semestru. Oznacza to, że grudzień dla wielu osób jest najlepszym momentem na poprawę ocen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.