Nauka zdalna 2021/22. Minister Adam Niedzielski podał termin zamknięcia szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju i ogłosił nowe obostrzenia. Wbrew zapewnieniom ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o utrzymaniu nauki stacjonarnej, jeszcze w grudniu szkoły w całym kraju zostaną zamknięte.

Więcej wiadomości na temat aktualnych obostrzeń znajdziesz na Gazeta.pl.

Odkąd czwarta fala nabrała rozpędu, uczniowie czekali na decyzję rządu w sprawie zamknięcia szkół i wprowadzenia nauki zdalnej. Mimo to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewniał, że dopóki będą miejsca w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, szkoły pozostaną otwarte. 7 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podczas konferencji prasowej na temat aktualnej sytuacji w kraju, wiceminister Waldemar Kraska oznajmił, że dzieci w całym kraju przejdą na naukę w trybie zdalnym.

Zobacz wideo Senator Jackowski o ustawach covidowych: Błędy zostały poczynione przez obie strony

Nauka zdalna 2021/22. Nowe obostrzenia w kraju

Jeszcze przed świętami uczniowie w całym kraju przejdą na tryb nauki zdalnej. Minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska poinformowali o tym podczas wtorkowej konferencji.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostaje nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym

- ogłosił Waldemar Kraska.

8Medical,Blue,Masks,Hangs,On,The,Christmas,Tree,With,WoodKiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Bonusowy dzień na odpoczynek tuż po niej

Przejście na naukę w trybie zdalnym to niejedyna ważna informacja dla szkół. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił także, że od 1 marca mają być obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Nowe obostrzenia będą dotyczyły m.in. zmniejszenia limitów w restauracjach, kinach, teatrach i obiektach sportowych do 30 proc. 

Szkoła PodstawowaKalendarz roku szkolnego wypełniony sprawdzianami. "Dzieci nie dają rady"

Więcej o: