Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Bonusowy dzień na odpoczynek tuż po niej

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Pytanie zadają sobie uczniowie, którzy z niecierpliwością czekają na chwilę oddechu od zajęć w szkole. W tym roku dni wolne będą nie tylko czasem na odpoczynek, ale również na nadrobienie zaległości w nauce jeszcze przed wystawieniem ocen.

Uczniowie już dawno zapomnieli o długim weekendzie listopadowym i ponownie wpadli w wir nauki. Ze zniecierpliwieniem zastanawiają się, kiedy będzie przerwa świąteczna 2021. Dla tych, którzy liczą na odpoczynek, ale także nadrobienie zaległości w tym czasie, mamy dobrą wiadomość.

Zobacz wideo Anna Lewandowska jak każda kobieta. W wolnej chwili poszła do fryzjera

Dni będzie wystarczająco, żeby zrelaksować się w rodzinnym gronie, a potem w spokoju zająć się nauką. Grunt do dobra organizacja czasu! A po świętach uczniowie otrzymają jeszcze bonusowy dzień wolnego, który umili oczekiwanie na tegoroczne ferie zimowe. Wszystko za sprawą święta Trzech Króli. 

Godło, zegar i krzyż w sali lekcyjnej jednej z wrocławskich szkół, 18 lutego 2010Dzieci mają dość religii przez teorie spiskowe księży: "Prezerwatywa to wymysł diabła"

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021?

Przerwa świąteczna 2021 rozpoczyna się 23 grudnia i potrwa aż do 3 stycznia. Oznacza to, że w tym czasie wszystkie dzieci i młodzież, która uczęszcza do szkół, nie będą miały lekcji. Przy dobrej organizacji czasu podczas przerwy świątecznej można i odpocząć i nadrobić zaległości w nauce. Będzie to bowiem aż 11 dni wolnego.

Dobrą informacją jest również to, że chociaż w poniedziałek uczniowie zasiądą znów w szkolnych ławkach, to w czwartek znów będą mieli wolne. To za sprawą święta Trzech Króli. Od dyrekcji szkoły będzie zależało, czy 7 stycznia odbędą się lekcje. Być może niektóre szkoły w tym czasie zdecydują, że ich podopieczni będą mieli długi weekend. Dałoby to kolejne cztery dni wolnego. 

Szkoła - zdjęcie ilustracyjneDo kiedy wystawianie ocen 2021? Nie wszyscy mają tyle samo czasu

Więcej o: