Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Bonusowy dzień na odpoczynek tuż po niej

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Pytanie zadają sobie uczniowie, którzy z niecierpliwością czekają na chwilę oddechu od zajęć w szkole. W tym roku dni wolne będą nie tylko czasem na odpoczynek, ale również na nadrobienie zaległości w nauce jeszcze przed wystawieniem ocen.

Uczniowie już dawno zapomnieli o długim weekendzie listopadowym i ponownie wpadli w wir nauki. Ze zniecierpliwieniem zastanawiają się, kiedy będzie przerwa świąteczna 2021. Dla tych, którzy liczą na odpoczynek, ale także nadrobienie zaległości w tym czasie, mamy dobrą wiadomość.

Zobacz wideo Anna Lewandowska jak każda kobieta. W wolnej chwili poszła do fryzjera

Dni będzie wystarczająco, żeby zrelaksować się w rodzinnym gronie, a potem w spokoju zająć się nauką. Grunt do dobra organizacja czasu! A po świętach uczniowie otrzymają jeszcze bonusowy dzień wolnego, który umili oczekiwanie na tegoroczne ferie zimowe. Wszystko za sprawą święta Trzech Króli. 

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021?

Przerwa świąteczna 2021 rozpoczyna się 23 grudnia i potrwa aż do 3 stycznia. Oznacza to, że w tym czasie wszystkie dzieci i młodzież, która uczęszcza do szkół, nie będą miały lekcji. Przy dobrej organizacji czasu podczas przerwy świątecznej można i odpocząć i nadrobić zaległości w nauce. Będzie to bowiem aż 11 dni wolnego.

Dobrą informacją jest również to, że chociaż w poniedziałek uczniowie zasiądą znów w szkolnych ławkach, to w czwartek znów będą mieli wolne. To za sprawą święta Trzech Króli. Od dyrekcji szkoły będzie zależało, czy 7 stycznia odbędą się lekcje. Być może niektóre szkoły w tym czasie zdecydują, że ich podopieczni będą mieli długi weekend. Dałoby to kolejne cztery dni wolnego. 

Więcej o: