Do kiedy wystawianie ocen 2021? Nie wszyscy uczniowie mają tyle samo czasu

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Uczniowie, którzy chcą poprawić swoją średnią na koniec pierwszego semestru mają na to już niewiele czasu. Trzeba pamiętać, że czeka ich m.in. przerwa świąteczna w nauce, która trwa 11 dni.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Ci, którzy zadają sobie to pytanie, to zapewne osoby, które chcą jeszcze coś poprawić. Nie mamy dobrej wiadomości - na poprawę średniej na koniec pierwszego semestru zostało tylko kilka tygodni, z czego 11 dni, to świąteczna przerwa od nauki. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Nie ma jednej daty

Rok szkolny 2020/21 zgodnie z kalendarzem trwa 297 dni. W tym czasie uczniowie mają aż 16 dni wolnego (poza weekendami i feriami zimowymi). Pierwszy semestr trwa 87 dni (nie wliczając w to sobót i niedziel). Kończy się 17 stycznia 2022 roku. To także dzień rozpoczęcia ferii zimowych dla niektórych województw. Data ostatecznego wystawienia ocen na koniec pierwszego semestru zależy od placówki. W każdej szkole rada pedagogiczna i dyrekcja określa ten termin dla swojej szkoły. Zwykle jednak następuje to w ostatnim tygodniu nauki w pierwszym semestrze. W niektórych szkołach data wystawienia ocen pokrywa się z początkiem ferii zimowych.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Najpierw długa przerwa świąteczna

Uczniowie, którzy chcą zdążyć z poprawą ocen na koniec pierwszego semestru muszą się liczyć z tym, że niebawem czeka ich całkiem długa przerwa świąteczna. Potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia. Oznacza to, że skraca im czas na poprawę ocen, jednocześnie daje sporo wolnego, które można przeznaczyć na naukę, żeby te oceny skutecznie poprawić. 

Sprawdzian w szkole podstawowej.Kiedy kończy się 1 semestr 2021/22? To nie jest tak oczywiste, jak wydaje się uczniom

Do kiedy wystawianie ocen 2021? Niektórzy muszą to zrobić przed feriami, inni mogą po

Koniec pierwszego semestru nie dla wszystkich uczniów pokrywa się z pierwszym dniem ferii zimowych. Niektórzy drugi semestr nauki rozpoczną przed zimową przerwą od nauki. W tym roku ferie zostały zaplanowane w czterech terminach: 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie; 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej o: