Kiedy są ferie zimowe 2022? Można jeszcze skorzystać z bonu turystycznego

Kiedy są ferie zimowe 2022? Tradycyjnie - na początku kolejnego roku. Tym razem odbędą się w różnych terminach dla poszczególnych województw. Będzie to też okazja do wykorzystania bonu turystycznego.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Kiedy są ferie zimowe 2022? Pytanie to nie wynika jedynie z nieznajomości terminu, ale także wątpliwości co do tego, jak w tym roku zimowa przerwa dla uczniów będzie wyglądać. W zeszłym roku ferie odbyły się w jednym terminie dla wszystkich województw. Do tego jeszcze obowiązywał lockdown i większość Polaków musiała zrezygnować z zimowych wyjazdów na narty i deskę. 

Kiedy są ferie zimowe 2022? W tym roku będzie inaczej niż w ubiegłym

Czwarta fala epidemii koronawirusa nie powinna pokrzyżować naszych planów na czas ferii zimowych, jednak sytuacja jest dynamiczna i nie można być pewnym tego, co nastąpi za kilka tygodni. W zeszłym roku uczniowie w całym kraju mieli ferie w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia 2021 roku, rozpoczęły się zaraz po przerwie świątecznej. Taka decyzja rządu miała na celu wyhamowanie wzrostu nowych zakażeń. W tym roku scenariusz ten raczej nie będzie powtórzony.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy są ferie zimowe 2022?

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłego, ferie zimowe odbywają się w czterech terminach. Terminy te są znane już od dawna i na razie nic nie zapowiada, żeby rząd miał zamiar coś w ich sprawie zmieniać. Oto terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie; zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Kiedy są ferie zimowe 2022? Można jeszcze wykorzystać bon turystyczny

Dla wielu polskich rodzin ferie zimowe dzieci wiążą się ze sporymi wydatkami. Rodzice chcą zorganizować im wyjazdy w góry lub przynajmniej zapewnić w tym czasie atrakcje w mieście. Ci, którzy jeszcze nie wykorzystali bonu turystycznego, będą mieli taką możliwość, bo termin jego ważności został przez rząd przedłużona aż do 30 września 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.