Kiedy są ferie zimowe 2022? Można jeszcze skorzystać z bonu turystycznego

Kiedy są ferie zimowe 2022? Tradycyjnie - na początku kolejnego roku. Tym razem odbędą się w różnych terminach dla poszczególnych województw. Będzie to też okazja do wykorzystania bonu turystycznego.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Kiedy są ferie zimowe 2022? Pytanie to nie wynika jedynie z nieznajomości terminu, ale także wątpliwości co do tego, jak w tym roku zimowa przerwa dla uczniów będzie wyglądać. W zeszłym roku ferie odbyły się w jednym terminie dla wszystkich województw. Do tego jeszcze obowiązywał lockdown i większość Polaków musiała zrezygnować z zimowych wyjazdów na narty i deskę. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy są ferie zimowe 2022? W tym roku będzie inaczej niż w ubiegłym

Czwarta fala epidemii koronawirusa nie powinna pokrzyżować naszych planów na czas ferii zimowych, jednak sytuacja jest dynamiczna i nie można być pewnym tego, co nastąpi za kilka tygodni. W zeszłym roku uczniowie w całym kraju mieli ferie w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia 2021 roku, rozpoczęły się zaraz po przerwie świątecznej. Taka decyzja rządu miała na celu wyhamowanie wzrostu nowych zakażeń. W tym roku scenariusz ten raczej nie będzie powtórzony.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy są ferie zimowe 2022?

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłego, ferie zimowe odbywają się w czterech terminach. Terminy te są znane już od dawna i na razie nic nie zapowiada, żeby rząd miał zamiar coś w ich sprawie zmieniać. Oto terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie; zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

.Atak zimy i zakorkowane drogi w centrum miastaUlga na dziecko 2022. Są zmiany, które rozczarują wielu rodziców

Kiedy są ferie zimowe 2022? Można jeszcze wykorzystać bon turystyczny

Dla wielu polskich rodzin ferie zimowe dzieci wiążą się ze sporymi wydatkami. Rodzice chcą zorganizować im wyjazdy w góry lub przynajmniej zapewnić w tym czasie atrakcje w mieście. Ci, którzy jeszcze nie wykorzystali bonu turystycznego, będą mieli taką możliwość, bo termin jego ważności został przez rząd przedłużona aż do 30 września 2022 roku.

Więcej o: