Kiedy kończy się 1 semestr 2021/22? To nie jest tak oczywiste, jak wydaje się uczniom

Uczniowie chodzą do szkół od 1 września. Zapowiadana nauka zdalna nie została wprowadzona. Kalendarz szkolny jest więc realizowany zgodnie z planem. Kiedy kończy się 1 semestr 2021/2022? To bardzo istotna informacja. A data wcale nie jest oczywista.

Kiedy kończy się 1 semestr 2021/22? Nie ma jednej daty

Uczniowie chodzą do szkoły od 1 września. Wszyscy czekali na wprowadzenie nauczania zdalnego. To się jednak nie wydarzyło, a rząd zaznacza, że to ostateczność. W tej chwili politycy nie planują takich rozwiązań.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:  Nauka zdalna - od kiedy? "Teraz jest czas na wprowadzanie kolejnych ograniczeń"

Dzieci są przemęczone dużo liczbą zajęć, sprawdzianów, nadmiaru nauki. Z utęsknieniem czekają na wolne. Przerwa świąteczna już niedługo. Niebawem też kończy się 1 semestr 2021/2022. A to kiedy kończy się pierwszy semestr jest bardzo istotne dla uczniów, którzy spieszą się, by poprawić oceny. Kiedy kończy się 1 semestr 2021/22? Okazuje się, że nie ma jednej daty.

Kiedy kończy się 1 semestr? Różne daty

Najpierw czeka nas przerwa świąteczna. Świąteczny wypoczynek potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia. Niedługo po niej wypada termin wystawienia ocen. Ale trzeba pamiętać, że data nie jest jasno określona dla wszystkich szkół. Jest to związane z zaleceniami i decyzjami dyrekcji danej placówki. W wielu szkołach data ta pokrywa się z końcem ferii zimowych, w innych wypada tuż przed feriami. Natomiast w województwach, w których ferie są w ostatnim terminie (lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie) szkoły często decydują się zakończyć 1 semestr w okolicach połowy stycznia.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Kiedy kończy się 1 semestr? A kiedy zaczynają się ferie?

Ferie zimowe zaplanowano je zgodnie z poniższą rozpiską:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. 

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej o: