Niepokojąca zabawa w przedszkolu po religii. Rodzice natychmiast zainterweniowali

Dzieci w przedszkolu w Gdyni miały bawić się w "ukrzyżowanie Jezusa", czyli wbijanie gwoździ w ręce i stopy. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" na ten pomysł wpadł jeden z przedszkolaków po lekcji religii. Czteroletni chłopiec, który uczęszcza do placówki, opowiedział o zabawie swoim niewierzącym rodzicom, a ci natychmiast interweniowali.

Więcej informacji na temat bieżącej sytuacji w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

Jeszcze niedawno minister edukacji Przemysław Czarnek z niepokojem śledził informacje o dzieciach odtwarzających scenki z brutalnego serialu "Squid game". "Takie treści nie powinny mieć miejsca" - deklarował wówczas. Tymczasem okazuje się, że w gdańskim przedszkolu to nie koreański serial jest inspiracją do odgrywania brutalnych scen, a lekcje religii. Rodzic czteroletniego chłopca w rozmowie z Gazetą Wyborczą opowiedział o tym, jak jego dziecko w drodze do przedszkola poruszyło temat "zabawy w ukrzyżowania Jezusa". Zabawa polegała na tym, że najmłodsi odgrywali scenki przybijania w ręce i stopy gwoździ. 

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym
Jestem osobą wychowaną do nieprzeszkadzania innym. Obok frustracji siedziała we mnie myśl, że nie będę robić komuś kłopotu, ale historia z gwoździami mnie wkurzyła

- mówił mężczyzna. 

Przemysław Czarnek o Squid GameCzarnek z niepokojem o Squid Game. "Nasz resort przyjrzy się tej produkcji"

Zabawa w ukrzyżowanie Jezusa

Jak relacjonował czterolatek, wszystko zainicjował jeden z chłopców chodzących na lekcje religii. Odbywają się one dwa razy w tygodniu o 10 rano. To niezgodne z rozporządzeniem MEN, zgodnie z którym lekcje powinny odbywać się po 13:00.

Gazeta Wyborcza skontaktowała się z dyrektorką placówki, aby wyjaśnić sprawę. Okazało się, że do wicedyrektorki nie dotarły informacje o kontrowersyjnej zabawie. Odniosła się natomiast do tego, dlaczego lekcje w placówce odbywają się w nieprzepisowych godzinach.

Zajęcia z religii odbywają się w wymiarze maksymalnie do 30 minut dwa razy w tygodniu dla dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz w grupie mieszanej dla dzieci cztero- i pięcioletnich. Godziny prowadzenia zajęć religii wynikają z możliwości organizacyjnych przedszkola i nauczycielki religii, która pracuje również w innych placówkach. Podstawa programowa w przedszkolu jest realizowana podczas całodziennego pobytu dziecka w przedszkolu

- oznajmiła. 

Kiedy wolne od szkoły?Kiedy wolne od szkoły? Codzienna nauka do wieczora. "Tyle sprawdzianów, że jestem w szoku"

Więcej o: